רותה קופפר

תוכנית הסאטירה הישראלית "מצב האומה" חוזרת לשידור מחרתיים (שלישי), והפעם עם הקומיקאית היהודייה האמריקאית ג'ואן ריוורס. היא משתתפת בתוכנית פתיחת העונה שצולמה בשבוע שעבר בניו יורק, ותשודר בערוץ 2 (רשת).

ריברס, המגישה כיום את התוכנית "משטרת האופנה", היא אחת מחלוצות הקומדיה בטלוויזיה האמריקאית. היא ידועה בהומור החד ונטול המעצורים שלה, שגם סיבך אותה לא פעם בעבר. ממערכת "מצב האומה" סיפרו שהקומיקאית הוותיקה הביעה "דעה מאוד לא שגרתית על ישראל".

"מצב האומה". יצאו מהארץ

"מצב האומה" – תוכנית הסאטירה בכיכובם של אורנה בנאי, עינב גלילי, גורי אלפי וליאור שליין – פתחה את העונה השביעית שלה בניו יורק, במסגרת מה שכינה שליין "מסע פרידה של מדינת ישראל מהעולם". בעבר, יצאו אנשי "מצב האומה" מהאולפן הקבוע וצילמו תוכנית מיוחדת מהיכל התרבות באריאל, מול קהל של מאות מתנחלים, בימים שבהם סער הדיון הציבורי סביב ההיכל החדש. בנוסף, קיימה החבורה בתל אביב הופעות חצי־מחתרתיות, שלא שודרו בטלוויזיה, מול מאות ממעריצי התוכנית, תחת הכותרות "מתי יבוא שוטר - מסיבת סיום חופש הביטוי" ו"יאיר אייד – ערב להצלת משרד האוצר ולכיסוי הגירעון של ישראל".

"לקחת את התכנית למסע אל מחוץ לאולפן זה תמיד אתגר", אומר שליין, "והפעם נוסף לכך גם הקושי לעבור בשדה התעופה את אנשי ההגירה, שהתמונות של ביבי ובוגי תלויות מולם עם האזהרה 'לא להכניס אף אדם שבא במגע עם חומרים רדיואקטיביים או עם האנשים האלה'. אבל בסופו של דבר זאת היתה חוויה משמחת מאוד - להופיע בניו יורק מול מאות ישראלים שהחליטו לא לחיות באומה שלנו, אבל בכל זאת בחרו לבוא לראות אותנו כדי להתעדכן במצבה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ