"בית הקלפים" טורפת את כל הקלפים

668 אלף אמריקאים צפו בבת אחת בכל פרקי העונה החדשה, במשך שלושה ימים, דרך נטפליקס. האירופיים, מצדם, היו מאופקים מעט יותר

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

הצפייה בכל הפרקים בבת אחת של סדרה (המכונה באנגלית Binge Watching) היא מנהג חדש ומתחזק בקרב צופים בארצות הברית, בעיקר בעזרתה האדיבה של חברת נטפליקס, שהחלה להציע את הסדרות החדשות שלה – על כל פרקיהן – בבת אחת. הצפייה בעונה השנייה של "בית הקלפים", שעלתה בארצות הברית ב-14 בפברואר ותעלה הערב (ראשון) בישראל היא הוכחה ניצחת לזה. לפי מחקר שעשתה חברת פרוסרה, שני אחוזים מכל המנויים של נטפליקס בארצות הברית (33.4 מיליון מנויים) צפו בכל פרקי הסדרה במשך סוף השבוע הראשון שהעונה השנייה עלתה. מדובר ב-668 אלף איש שצפו בכל 13 הפרקים במשך שלושה ימים (649 דקות או 11 שעות). מנויים אירופיים היו קצת יותר מאופקים, כי רק אחוז אחד מהם סיים לצפות בכל הסדרה לפני שסוף השבוע הסתיים.

נטפליקס, כמנהגה, מסרבת לפרסם את נתוני הצפייה, כך שהנתונים לא אושרו, אך חברת פרוסרה, שמתמחה באיסוף נתונים מהסוג הזה, מנתחת את נתוני הטראפיק של חברת הסטרימינג זה זמן מה.

הצופה האמריקאי הממוצע, לא אלה שצפו בכל העונה, צפה בשלושה פרקים בסוף השבוע ואילו הצופה האירופי הממוצע צפה בחמישה פרקים. נתון הנע בין חמישה ל-15% מכל מנויי נטפליקס צפו בפרק אחד בסוף השבוע המדובר.

מתוך "בית הקלפים"צילום: AP

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ