מנכ"ל רשות השידור לעובדים: אל תיכנעו למגמות הזדוניות של יו"ר הרשות

במכתב שכתב מנכ"ל רשות השידור, יוני בן מנחם, הוא מאשים את אמיר גילת, יו"ר הרשות, בשקרים ובניסיון לגרום נזק

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

במכתב שכותרתו שלו הוא "בין אמת לשקר ומדון" (ברמיזה ברורה למכתב שכתב יו"ר רשות השידור אמיר גילת ביום חמישי לחברי המליאה וכותרתו "בין הדסה לשערי צדק") כותב מנכ"ל רשות השידור יוני בן מנחם לעובדים שהודיעו היום (ראשון) על ההחלטה לפתוח בעיצומים במחאה על קיצוץ תקציב חטיבת התוכניות, שלא "להיגרר למגמות הזדוניות של אמיר גילת", יו"ר הרשות.

גילת שלח בחמישי האחרון מכתב למליאה, שהעתקים שלו נשלחו לח"כ גלעד ארדן, השר הממונה על ביצוע חוק רשות השידור; השופט (בדימוס) יוסף שפירא, מבקר המדינה ועו"ד אבי ליכט, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה. את המכתב פתח כך: "בשעה שבבתי החולים של 'הדסה' בירושלים הפסיקו לקבל חולים, ברשות השידור שוב שיבשו עיתונאי 'קול ישראל' את השידורים. על אף שמדובר בשני גופים שונים כדאי להתבונן אל מה שקורה ב'הדסה', כדי להבין מקצת מהנעשה ב'שערי צדק' (משכנה של הנהלת רשות השידור)".

בתגובתו למכתב זה, כותב כעת בן מנחם: "לצערי, הנכם עדים בתקופה האחרונה לניסיונות מטורפים של יו"ר רשות השידור להבליט את עצמו, ללא הבחנה בין אמת לשקר, בחודש האחרון לכהונתו כדי ליצור מצב של כאוס ברשות השידור. גילת מנסה להצטייר כ'מתריע בשער' בניסיון לקבל הארכת קדנציה או למצוא מקום עבודה אחר, דבר שעד כה לא צלח. היו"ר לא בוחל בשום אמצעי, הוא טוען שהנהלת הרשות לא מעבירה לוחות שידורים ותוקעת את התקציב. בעוד שהאמת היא שההנהלה העבירה למוסדות את לוחות השידורים ואת תוכניות העבודה לשנת 2014 של הערוץ הראשון ושל 33 לפני שלושה חודשים וכן את עקרונות התקציב.

"בימים האחרונים הגביר גילת את הפצת הספינים שלו לתקשורת לקראת פרסום דו"ח ועדת לנדס כדי לגרום נזק לרשות השידור ועובדיה. לעניין קליטת עובדים חדשים: רמת הדיוק של גילת רחוקה מהאמת כמרחק ממזרח ממערב. סוד גלוי הוא כי בעקבות פרישת העובדים, רשות השידור נמצאת במחסור בכוח אדם במחלקות שהן חיוניות ומתנהלות בקושי רב. גילת נמנע לציין שהיו צריכים לפרוש כ-700 עובדים במסגרת הרפורמה ולא רק להיקלט 150 עובדים".

עוד מצוין במכתב כי "גילת הקים במחטף ועדת איתור ובחר לאילן דה פריס למנהל הטלוויזיה בדרך לא דרך, כאשר כל עניינו הוא להתערב בעניינים לא לו. גילת שוכח שהוא היו"ר ולא המנכ"ל. אל דאגה, אנחנו לא שכחנו. אנו נמשיך להיאבק בהחלטות לא חוקיות אלו של גילת שכל מטרתו היא להביא להריסתו המוחלטת של השידור הציבורי ללא יכולת שיקום".

לעובדים פנה שוב ואמר: "ברצוני להביא לתשומת לבכם שחברי ועד מנהל ומליאה פנו בימים האחרונים לרשויות החוק והאכיפה בקשר להתנהלות שלוחת הרסן של גילת כדי לשמור על השידור הציבורי". אני וחברי ההנהלה הבכירים קוראים לכם לגלות אחיות ולא להישמע לקולות ורעשים הצורמים שמפיץ היו"ר. התנהגות הבלתי אחראית של גילת תביא לקריסת השידור הציבורי שהוא ביתנו ומקור פרנסתנו. אני קורא לקול האחראי שלכם לעמוד איתן ולא להיגרר למגמות הזדוניות של אמיר גילת.

"ואם לא די בכך, הרי שלאחרונה נחשפו אי סדרים במערך הגבייה של הרשות העוסק בסכום אדיר של כ-800 מיליון ש"ח בשנה. המליאה ממלאת את תפקידה ומפקחת על המנכ"ל והנהלה, וזה כנראה מפריע למישהו. לוחות השידורים לא אושרו כנדרש בחוק (ההנהלה לא הגיעה להציגם), ויתרה זאת-כיון שהמנכ"ל וההנהלה מחרימה את דיוני ועדת הכספים לא ניתן היה לאשר את תקציב 2014. בניגוד לחוק, כמובן. הצעת התקציב האחרונה שהוגשה למוסדות לא היתה מאוזנת והיה בה גרעון של יותר מ-45 מיליון שקלים. מי אמור לכסות אותו? לא ברור כיצד מעזה ההנהלה להגיש ביד אחת הצעת תקציב גרעוני וביד השניה להמשיך ולהתנהל כאילו אין צורך בריסון תקציבי? אל מול שתיקת הדירקטורים בהדסה דווקא בולטת פעילותם של חברים במליאת רשות השידור", כותב גילת, "אך אין בכך יד. יש עדיין חברים- בוועד המנהל ובמליאה- שמעדיפים לעצום עיניים ולא לראות את מה שקורה מולם".

את המכתב חתם בקביעה "רשות השידור חולה מאוד וזקוקה לטיפול דחוף , אבל בהדסה לא מקבלים עכשיו חולים. האחריות אפוא היא כולה שלנו".

גילת ביקש שלא להגיב למכתב של בן מנחם.

היום (ראשון), אחרי פירסום מכתבו של גילת ולפני פירסום זה של בן מנחם, שלחו עובדי חטיבת התוכניות של ערוץ 1 ליו"ר רשות השידור אמיר גילת ולמנכ"ל הרשות יוני בן מנחם מכתב ובו הודיעו על שיתוק חטיבת התוכניות במחאה על קיצוץ תקציבה. "עובדי חטיבת התוכניות מוחים בכאב ובזעם על אי תקצוב פעילות חטיבת התוכניות לשנת 2014", נכתב במכתב. לפי העובדים המאבקים מתנהלים בין המנהלים והלשכות מעל ראשי העובדים, מה שפוגע בעובדים ובציבור משלם האגרה. כמן כן עבודת תחקיר, צילומים ועריכה עלולה לרדת לטמיון בשל, מה שהם מכנים "החלטה ניהולית תמוהה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ