הערב בטלוויזיה |

עיתונות שבדית חוקרת

כתבת הפלילים אניקה בנגצון, היא גיבורת סדרה חדשה הנושאת את שמה, שעולה היום בהוט וי־או־די

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

הסדרה "אניקה בנגצון: כתבת פלילים", שמוצעת מהיום בהוט וי־או־די, גולשת על הגל הסקנדינבי הטלוויזיוני. זוהי מיני־סדרה שוודית בלשית, בת שישה פרקים, ובכיכובה של מלין קרפין, על עיתונאית שאפתנית ואם מסורה. את דמותה של הכתבת יצרה הסופרת ליסה מרקלונד, שרבי המכר שלה הגיעו לראש רשימת רבי המכר של ה"ניו יורק טיימס".

סדרת הספרים, שאניקה במרכזם, כוללת שמונה כותרים שהיו לרבי מכר, הם תורגמו ל-33 שפות, ונמכרו מהם 15 מיליון עותקים ברחבי העולם. עוד בטרם עלתה הסדרה, הופקו בהשראת הספרים שני סרטים מצליחים.

בנגצון היא עיתונאית חוקרת חסרת מורא, שלא חוששת לעמוד מול אתגרים גדולים בכתבות על מועדוני חשפנות, סוחרי סמים וטרוריסטים. כל פרק בסדרה הוא כמו סרט עלילתי מלא נפרד. נדמה שהדבר היחיד שאולי מפחיד אותה זו החזית המשפחתית שלה. זכויות הסדרה נרכשו על ידי רשת אי־בי־סי האמריקאית, והיא צפויה לעשות לה עיבוד משלה.

"אניקה בנגצון: כתבת פלילים". וי־או־די

אניקה בנגצון: כתבת פלילים

לבד בברלין

צעירים ישראלים לא מעטים (ההערכות מדברות על כ-20 אלף), דור שלישי לשואה, מחפשים התחלות חדשות בברלין. כיצד ההיסטוריה השפיעה על החלטתם? האם היא תשפיע על חייהם בעיר? הבמאית הגרמניה אליס אַגְנֵסְקירְשנֶר, שמתעניינת בתופעה רוויית הקונפליקטים, מלווה שלושה צעירים ישראלים, יואב, יעל ואיל, שמנסים יחדיו לשחזר את הדירה בה חיה בעבר משפחה יהודית שגורשה מברלין.

"ישראלים בברלין". יס דוקו, 21:00

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ