תלונה במשטרה נגד "צינור לילה" על שידור ראיון עם ילדה שהותקפה מינית

בתוכנית ראיינו ילדה בת שבע שהותקפה מינית לפני שלושה שבועות על ידי שישה נערים בפנימייה שבה היא לומדת. את התלונה הגישה אמה של הילדה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ילדה בת שבע שהותקפה מינית על ידי שישה נערים בפנימייה בה היא לומדת רואיינה אמש (שני) בתוכנית הטלוויזיה "צינור לילה" בערוץ 10. הראיון עורר תרעומת עזה בקרב הצופים והגולשים ברשתות החברתיות, ובעקבותיו הגישה אמה של הילדה תלונה למשטרה על כך שהתוכנית קיימה ראיון עם נפגעת תקיפה מינית, דבר המנוגד לחוק, במיוחד כאשר מדובר בילדה, ועוד ילדה בסיכון.

לפני כשבוע, כאשר נודע על התקיפה המינית שאירעה לפני שלושה שבועות, ועל ההתנהלות המגושמת של הפנימייה בטיפול במקרה, התראיינה האם בהסכמה לתוכנית "צינור לילה", כדי להפעיל לחץ על אנשי הפנימייה כדי שיפרידו בין הילדה לתוקפים. מאז, מספרת ריקי כהן־בן לולו, פעילה חברתית וחברה של האם, צילצלו מהתוכנית בלי הרף כדי לשכנע את האם להתראיין לתוכנית. "באחת מהשיחות הרבות האלה, כאשר האם, מבולבלת ותמימה, רצתה לשתף פעולה כדי לעזור לילדה, היא נתנה לכתבת לדבר עם הילדה, מבלי שנאמר לה בשום שלב כי השיחה עם הילדה מוקלטת ותעלה לשידור".

גיא לרר ב"צינור לילה"צילום: צילום מסך - ערוץ 10

ביום שלישי בבוקר פנתה אורית סוליציאנו, מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית לרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו בבקשה לנקוט הליכים משמעותיים נגד עורכי התכנית "צינור לילה" והנהלת ערוץ 10 בעקבות הראיון ששודר ביום שני עם הילדה.

בעקבות הפנייה הודיע דוד רגב, נציב תלונות הציבור ברשות השנייה, כי נפתח בירור בנושא. ללא קשר למקרה, אמר רגב כי הוא מתנגד לקיום ראיונות בתקשורת עם קורבנות תקיפה מינית שהם קטינים.

מערוץ 10 נמסר: "העניין הובא לידיעתו של מנכ"ל חדשות ערוץ 10 גולן יוכפז, שעורך עתה בירור בעניין".

גיא לרר כתב בעמוד הפייסבוק שלו את הפוסט הזה בתגובה: 

תגובות הפייסבוק של ח"כית אורלי לוי-אבקסיס:

גם תא העיתונאיות התייחס לנושא. לדבריהן, "קו שחור נחצה אמש בתכנית 'צינור לילה' שראיינה ילדה בת 7, קורבן לתקיפה מינית. הילדה שהותקפה על ידי נערים בפנימיה בה חסתה זקוקה לעזרת הרשויות, לא למיקרופון. ראיון עם קטינים נפגעי עבירה, ללא אישור בית משפט ואפוטרופוסים, איננו רק עבירה אתית אלא עבירה על החוק. אלא שאמש נחצה הקו הזה והילדה רואיינה ללא האישורים האלה לתכנית "צינור לילה" בערוץ 10. תא העתונאיות קורא לציבור העיתונאים והעתונאיות שומרי החוק והאתיקה לא רק להמנע מקיום ראיונות כאלה, אלא לגנות ולהתנער ממי שמבצע אותם. התא גם קורא למנהלי חברות החדשות וערוצי הטלויזיה שתחת ניהולם מתבצעים ראיונות כאלה לנקוט בכל האמצעים כדי למנוע מהמעשים האלה להשנות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ