הרשות השנייה בודקת את פרשת הראיון עם הילדה בת ה-7

הרשות הודיעה כי היא רואה בחומרה את קיום הראיון בתוכנית "צינור לילה" עם הילדה שהותקפה מינית

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן
שני ליטמן

הרשות השנייה הודיעה היום כי היא רואה בחומרה את קיום הראיון עם ילדה בת 7 שהיתה קורבן לתקיפה מינית, ששודר ביום שני בתוכנית "צינור לילה".

מהרשות השנייה נמסר כי "הרשות בחנה את שידור התוכנית 'צינור לילה' שבה הושמעה הקלטה עם ילדה בת 7 שעברה תקיפה מינית. מבלי להיכנס לתוכן הראיון, הרשות רואה בחומרה את קיום הראיון עם הקטינה ופתחה באופן מיידי בהליך הפרה, בו ייבדק אם ראיון זה עמד בניגוד לכללי האתיקה המחייבים קבלת הסכמה מההורה לשידור וכן קיום עניין ציבורי בשידור. ככל שיתברר שהראיון אינו עולה בקנה אחד עם הכללים, הרשות תטפל בכך בחומרה. בנוסף, הרשות בודקת אם השאלות והפרטים שהכתב ביקש מהילדה יכלו לזהות אותה, בניגוד לחוק הנוער (טיפול והשגחה) האוסר על פרסום פרטים מזהים של קטין שנעברה בו עבירת מין".

הילדה, שהותקפה מינית על ידי שישה נערים בפנימייה שבה היא לומדת, רואיינה בתוכנית, לטענת אמה, מבלי שידעה שהשיחה מוקלטת ועתידה להיות משודרת.

לאחר השידור הגישה אמה של הילדה תלונה למשטרה על כך שהתוכנית קיימה בניגוד לחוק ראיון עם נפגעת תקיפה מינית, שהיא גם ילדה בסיכון.

הראיון עורר תרעומת ודיון נוקב ברשתות החברתיות, ותא העיתונאיות התייחס לנושא וכתב כי "קו שחור נחצה אמש בתוכנית 'צינור לילה'... ראיון עם קטינים נפגעי עבירה איננו רק עבירה אתית אלא עבירה על החוק... תא העיתונאיות קורא למנהלי חברות החדשות וערוצי הטלוויזיה שתחת ניהולם מתבצעים ראיונות כאלה לנקוט את כל האמצעים כדי למנוע מהמעשים האלה להישנות".

בתוכנית ששודרה ביום שלישי בערב התנצל המגיש גיא לרר על קיום הראיון.

מערוץ 10 נמסר בתגובה להודעת הרשות כי ״מנכ"ל חדשות 10, גולן יוכפז, עורך בירור מקיף בעניין הראיון על כל היבטיו״. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ