רותה קופפר

רשת פוקס האמריקאית רכשה את הפורמט "בום" של הזכיינית הישראלית קשת, כך מדווח אתר "דדליין". בתכנית, צוות של ארבעה מתמודדים מנסה לנטרל פצצות על ידי מתן תשובות טריוויה נכונות בזמן קצוב. מפוקס נמסר כי "מדובר בשילוב מושלם בין בידור משפחתי לגישה של פוקס". הסדרה כבר הספיקה להימכר, ימים ספורים לאחר שיצאה לשוק, גם לרשת הצרפתית TF1.

האתר "דדליין" ההוליוודי מדווח על הנעשה ביריד מיפ בצרפת, המתקיים עתה ובו נחשפים הפורמטים החדשים בתעשיית הטלוויזיה. "אחרי הצלחה גדולה של 'הכוכב הבא' של קשת בסתיו האחרון הוא נמכר לרשת אי-בי-סי בארצות הברית", נכתב בידיעה על הפורמט הישראלי. על פי "דדליין" ישנם פורמטים ישראלים נוספים שמעוררים עניין. "עד סוף העולם" של סטודיו גלאם, היא תוכנית ריאליטי שבה מתחרים עשרה זוגות גרושים שחוברים יחד במטרה לזכות בפרס כספי, שאותו יעניקו לילדיהם. התוכנית אמורה לעלות לשידור בעוד כחודש בערוץ 10; גם "המעלית", פורמט חדש של קשת עורר עניין.

הכוכב הבאצילום: תומר מונטה, מאקו

הזכיינית רשת הודיעה אתמול (ראשון) שתציג בפסטיבל הטלוויזיה ארבעה פורמטים חדשים: "המיזם", "משחקי השף", "אהבה בהפתעה" ו"חתונה מהחלומות". הם יוצגו לראשונה במיפ באמצעות שותפיה הבינלאומית חברת אנדמול ואולפני אי־טי־וי. "המיזם" (Fundastic) הוא פורמט גיוס כספים שבמסגרתו מתמודדים שצלחו את האודישן הראשוני מול פאנל שופטים המורכב מאנשי עסקים מובילים, זוכים להזדמנות לגייס ובמקביל, בשידור חי, מהצופים בבית ובאולפן; "משחקי השף", ריאליטי הבישול המצליח שמסיים בימים אלו את עונתו הראשונה; "אהבה בהפתעה", תוכנית העוסקת במפגש בין אשה לבין שלושה גברים שונים, שנבחרו בשבילה על ידי קבוצת שדכנים; "חתונה מהחלומות", סדרת דוקו־ריאליטי שבה חברים וקרובים של זוג העומד להינשא עוזרים לו להגשים את חלומותיו, כאשר הזוג מגלה זאת ביום החתונה.

הטרנד הבולט של היריד, לפי "דדליין", הוא ניסויים חברתיים. אבי הפורמטים בתחום הוא "אוטופיה", המבוסס על פורמט של ג'ון דה מול, שעלה לאוויר והשיג רייטינג גבוה בהולנד. לפי הפורמט לוקחים קבוצה של אנשים מן השורה ושולחים אותם לאזור לא מפותח ומבודד למשך שנה, שם הם אמורים להקים ציוויליזציה משלהם. רשת פוקס האמריקאית, שרכשה את הפורמט, מתעניינת גם בפורמט אחר שנקרא Couples Retreat, פרויקט שמטרתו לעזור לזוגות שחווים קשיים ביחסיהם. חברת הטלוויזיה Red Arrow מציעה גם היא ניסוי טלוויזיוני חברתי שנקרא "נישואים במבט ראשון", ובו לוקחים שישה רווקים שלא מצאו אהבה, ומחתנים אותם בהסכמתם עם זר או זרה מוחלטים. בדנמרק התוכנית עלתה לשידור בסתיו שעבר. היו לה נתוני צפייה גבוהים והיא נמכרה כפורמט ל-15 מדינות נוספות.

עוד נכתב בידיעה כי רוב מביני הדבר מסכימים כי הפורמטים שהוכיחו עצמם עדיין נמצאים בידי בריטניה, ארצות הברית והולנד. "ישראל התחזקה וכך גם טורקיה. אך אחד הבכירים בתעשייה מזהיר: 'אנשים פונים לארצות האלה משום שאין הרבה חדש מהמקומות הממוסדים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ