רותה קופפר

הדרמה היומית "זגורי אימפריה", שתעלה הערב בהוט-3, מגוללת את סיפורה של משפחת זגורי מבאר שבע. שמונה שנים אחרי שגורש ממשפחתו חוזר אביאל (עוז זהבי) לבית המשפחה, לשם הוזעק על ידי סבו הגוסס. ברגעים האחרונים לפני מותו סוחט הסב הבטחה מפי אביאל שעתידה לשנות את חייו. לאחר שהסב מת, בהלוויה מוטלת קללה על המשפחה.

משפחת זגורי, הכוללת הורים, שמונה ילדים וסבתא, מתגוררת בבית אחד ולה עסק משפחתי - הפלאפל השכונתי. אביאל הוא קצין מצטיין בתותחנים, שנשלח בנעוריו לפנימייה ומאז ניתק כמעט לחלוטין קשר עם המשפחה, נאלץ להישאר בבית בלחץ אמו ויויאן (שרה פון שוורצה), שדורשת ממנו לקיים את הנדר ולהילחם בקללה.

סדרת הטלוויזיה "זגורי אימפריה"צילום: אוהד רומנו

חזרתו של אביאל קורעת את המשפחה מבפנים ומעמידה אותו בעימות חזיתי מול אביו ואחותו, הבת המועדפת אבישג (חן אמסלם), שאתם יש לו סיפור לא סגור ומדמם. הנחמה היחידה שמוצא אביאל היא חידוש אהבת נעוריו הלא ממומשת עם ליזי (נינט טייב).

את "זגורי אימפריה" יצר מאור זגורי, שכתב 13 מחזות וביים 11 מהם, ביניהם "בתולים", "25", "הרדופים", "מישהו ימות בסוף" ו"נתתי לה חיי".

"זגורי אימפריה". הוט-3, 20:15

אחרי הכלא (זהירות, ספוילר)

בפרק הסיום של העונה הרביעית של "חסרי בושה", שישודר הערב בהוט-3, פיונה עוברת בדיקת סמים בהצלחה, משוחררת מהכלא, ומשיגה עבודה חדשה. ואילו פרנק הצלול מתחיל להרגיש כמו הגרסה הישנה של עצמו.

"חסרי בושה". הוט-3, 22:30

היינו אז, חזרנו שוב

הערב ישודר ביס דוקו החלק הראשון מתוך שניים של "שק של סנטימנטים". אבידע ליבני ("האלבומים") עקב אחר חברי להקת "כוורת" לקראת האיחוד המחודש והחזרות לסדרת מופעי האיחוד בקיץ אשתקד. על הדרך הוא משרטט את דיוקנם העכשווי של שבעה אמנים ישראלים.

"שק של סנטימנטים". יס דוקו, 21:00

הדס שטייף של השוודים

המתגעגעים ל"בורגן" ול"הגשר" יכולים להצטנן קצת עם "אניקה בנגטזון: כתבת פלילית", המוצעת כעת בשירות וי־או־די של הוט. הדרמה השוודית על העיתונאית היפהפייה (שמגלמת מלין קרפין) מתהדרת בהרבה אפיונים של טלוויזיה סקנדינבית - מהפסקול, דרך השחקנים היפים, הדרמה הנבנית בקצב אחר, הבתים המעוצבים באיפוק ועד הנופים הנדיבים. בפרק הראשון מתוך שישה (שכל אחד מהם באורך סרט עלילתי מלא), יש גם נקודה ישראלית: בטקס חלוקת פרסי נובל מקבל גם חוקר ישראלי פרס בתחום הרפואה.

"אניקה בנגטזון: כתבת פלילית". הוט וי־או־די

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ