סופית: ברברה וולטרס פורשת

וולטרס, בת 84, האשה הראשונה שהגישה תוכנית אקטואליה, הודיעה אתמול בתוכניתה "The View" על הופעתה האחרונה בתוכנית, ב-16 במאי

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

ברברה וולטרס הודיעה אתמול בתוכניתה "The View" על הופעתה האחרונה בתוכנית, ב-16 במאי. "רבים מכם סובלים אותי כבר מהילדות שלכם, ועוד לא השתחררתם ממני, כי אינני מתכוונת לעזוב את הטלוויזיה לחלוטין", הזהירה. "אמשיך להחזיק בתפקידי כמפיקה".

לפני כשנה הודיע לראשונה האתר "דדליין" על החלטתה של העיתונאית הוותיקה לפרוש אחרי קריירה של 60 שנה, מהן 52 בטלוויזיה. וולטרס, בת 84, היא האשה הראשונה שהגישה תוכנית אקטואליה, "היום" של רשת אן-בי-סי, יחד עם מגיש שותף ב-1974, ואחר כך גם היתה לאשה הראשונה שהגישה את מהדורת חדשות בערב. זה קרה ב-1976 ברשת אי-בי-סי.

ברברה וולטרס. פורשתצילום: אי-פי

העיתונאית פורצת הדרך כבר אמרה בראיונות כי בכוונתה לפרוש, אך איש לא האמין כי אכן תעשה זאת. רק לפני 15 חודשים ניהלה ראיון עם נשיא סוריה בשאר אל אסאד בארמון הנשיאות בדמשק, שבו שאלה אותו שאלות נוקבות. "אנשים עוברים מבית לבית, עוצרים ילדים. ראיתי את התמונות", אמרה לו. לפגישה על האסטרטגיה הדיגיטלית העתידית של רשת אי-בי-סי, שהתקיימה סמוך להודעת הפרישה שלה, הגיעה וולטרס מצוידת בכל המידע הרלוונטי ושאלה את השאלות הענייניות והעדכניות ביותר מכל הצוות האמון על הנושא, נכתב ב"דיילי ביסט".

"The View", שוולטרס מגישה כיום, היא תוכנית יומית הפונה לנשים, שנוסדה על ידה ב-1997 ונמצאת בבעלות משותפת שלה ושל רשת אי-בי-סי. עמיתיה לתוכנית הופתעו בזמנו מהידיעה על פרישתה. העיתונאי דן ראדר, בן 81, אמר: "ברברה היא אדם נחוש ונפלא. הרבה אנשים חלמו כמותה, אפילו היו נחושים כמותה, אבל לאיש אין האתיקה המקצועית שיש לה. אתם יכולים לדמיין כמה קשה היה לאשה לפרוץ בתחום הטלוויזיה? ברברה עשתה זאת. היו נשים שפרצו באותה תקופה, אך זה קרה רק בתחום הבידור, ברברה היתה הראשונה שממש טיפסה עד פסגת האוורסט בתחום החדשות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ