מת במאי הטלוויזיה אנדריי קאלארשו

קאלארשו, מראשוני הבמאים בטלוויזיה הישראלית, ביים בין השאר תוכניות של "הגשש החיוור"

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

במאי הטלוויזיה אנדריי קאלארשו מת הבוקר (חמישי) בבית החולים איכילוב בתל אביב והוא בן 92. קאלארשו, שהיה מראשוני הבמאים בטלוויזיה הישראלית, יובא למנוחות מחר בבית העלמין קריית שאול בתל אביב.

קאלארשו היה יליד בוטושן רומניה ומניצולי הטבח ביהודי יאסי. קריירת הבימוי שלו החלה עוד ברומניה וברבות הימים קיבל כמה אותות הוקרה מממשלת רומניה על עבודתו. כדי להצליח כבמאי שינה את שמו היהודי, ברנרד גרופר, לאנדריי קאלארשו. לאחר שעלה לארץ, החל לעבוד בערוץ 1. הוא ביים סרטים ותוכניות, בהן כמה של "הגשש החיוור". אז גם שימש השראה ותרם את שמו לדמות שגילם ישראל פוליאקוב במערכון המוסך של הגששים.

לפני כשנתיים העניק ארגון אמ"י את פרס מפעל החיים לקאלארשו. יו"ר הארגון, יענקל'ה מנדל, אמר כי "הוא היה מגדולי הבמאים והיוצרים שקמו לנו וברמה האישית, אדם חם ומעניק, מחבק ומנשק. אני שמח שהצלחנו להעניק לו פרס לפני מותו". דן כנר, שעבד עמו בערוץ 1, סיפר כי "בתחילת דרכי בטלוויזיה הנחיתי תכנית לנוער בשם ארבע וחצי ואחר כך בשם עלם ועלמה, וקאלארשו היה בין במאיה. הוא הכיר אותי וטיפח אותי, ואחר כך, כשנוסד פסטיבל לשירי ילדים 'שירוויזיון', עמד על כך שאני אנחה. כך התחברנו. אנדריי הצליח להפוך אותי, מנחה מרובע ומעונב, לקופצני ועליז. האלוף בבימוי, אנדריי קאלארשו".

אנדריי קאלארשוצילום: Yad Vashem מתוך ערוץ -

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ