אורי קליין
אורי קליין

העולם אחרי

הוט גולד, ו', 22:00; שבת, 13:00; יס 2, שבת, 22:00; א', 15:40, 100 דקות

ויל סמית ובנו ג'יידן מככבים כאב ובן בסרט הפעולה העתידני האפוקליפטי הזה מ-2013 שהיה לאחד הכישלונות הביקורתיים והכלכליים המביכים ביותר של השנים האחרונות, ומחזק את התחושה ש"החוש השישי", סרטו המצליח היחיד של במאי הסרט, מ' נייט שייאמאלאן, היה מקרה ולא ייצג הבטחה. אלף שנים מהיום, כדור הארץ התרוקן מיושביו, והם עברו לגור בפלנטה שמאוכלסת במפלצות עיוורות שתוקפות כאשר הן חשות בפחד אנושי. בעקבות תאונת כלי הרכב שבו נסעו נוחתים האב ובנו בכדור הארץ שגם בו חיות רק מפלצות. כאן מתחילה הרפתקה שהגדרתה כמטופשת היא ניסוח עדין. אחת ממגרעותיו הנוספות של הסרט היא הופעתו חסרת ההבעה של סמית ג'וניור.

מתוך “מנועים קדושים”. מאחורי המסכה

לדפוק התמחות

יס 2, ו', 22:00; שבת, 10:15, 119 דקות

קומדיה חביבה אך גם צפויה מ-2013 על שני סוכני מכירות של שעונים (וינס ווהן ואואן וילסון) שמפוטרים מעבודתם ומצטרפים לתוכנית התמחות של גוגל שבה הם נדרשים להתמודד עם טכנולוגיה זרה להם ועם צוות מתמחים שכולם צעירים ומעודכנים מהם. העימות הבין דורי המתואר בסרט יכול היה ליצור קומדיה חריפה וסוחפת יותר, אבל אפשר ליהנות מכמה סצינות משעשעות והבימוי של שון לוי קורקטי. עם רוז בירן, מקס מינגלה, ויל פרל וג'ון גודמן.

אבא

הוט פריים, שבת, 16:10; ד', 20:05, 117 דקות

מלודרמה מ-1989 עם יסודות קומיים אומללים על בן (טד דנסון), שחוזר לעיר נעוריו כדי לטפל בהוריו הקשישים (ג'ק למון ואולימפיה דוקאקיס), שמהם היה מרוחק במשך זמן רב, אחרי שהאם לוקה בהתקף לב והאב לוקה בסרטן. אפשר היה ליצור על בסיס הסיטואציה הזאת סרט רציני ואמין, אבל הבמאי, גרי דיוויד גולדברג, שהתמחה בעיקר בבימוי סיטקומים, בחר בכיוון סנטימנטלי דביק והכניס סצינות לכאורה קומיות, שאמורות לכבוש את לבנו אך מעוררות מבוכה. צוות השחקנים המכובד נופל קורבן לדרכו המוטעית של גולדברג ואף אחד מהם, למרות כישרונם המוכח, אינו יוצא בכבוד. עם קתי בייקר, קווין ספייסי ואיתן הוק.

רצח מוצדק

אם־ג'י־אם, שבת, 22:00; א', 23:30, 101 דקות

מפגש הפסגה בין רוברט דה נירו לאל פצ'ינו במותחן המשטרתי הזה מ-2008, שביים ג'ון אוונט, מניב אכזבה. זהו סרט כה שגרתי, המבוים באופן כה חסר השראה, עד שקשה להבין מה עושים בו שני שחקנים אלה שהופעתם נדמית חד ממדית ומכנית (להופעות כאלה של דה נירו כבר התרגלנו; אצל פצ'ינו זה קורה פחות). הם מגלמים שוטרים ניו־יורקים ותיקים שדולקים בעקבות רוצח סדרתי שהוא אולי – זה לא ספוילר – אחד מהם. אין כמעט סרט מייאש יותר ממותחן מייגע וכך הסרט הזה. עם ג'ון לגיזמו, בריאן דנהי, ברי פרימוס ומליסה לאו.

מנועים קדושים

יס 3, שבת, 22:00, 115 דקות

הבמאי הצרפתי לאו קאראקס ("זה אצלה בדם", "הנאהבים מפריז") יתארח בפסטיבל הבינלאומי של סרטי סטודנטים שיתקיים בקרוב בתל אביב. זו הזדמנות לצפות שוב בסרטו המסתורי מ-2012, שמתאר את מסעה בלימוזינה מבוקר ועד ערב של דמות המכונה מסייה אוסקר (דניס לאוואן, שחקנו הקבוע של קאראקס), שמחליפה זהויות – מאיש עסקים לקבצן גרוטסקי – ועוברת סדרה של הרפתקאות ביזאריות. איני בטוח שגם אחרי כמה צפיות בסרט הצלחתי לפענח אותו, אבל אי אפשר להסיר את העיניים ממנו וזו יצירה קולנועית אקסצנטרית וייחודית. עם אדית סקוב המרשימה כנהגת הלימוזינה, עם אווה מנדס, קיילי מינוג, מישל פיקולי.

הברדלס

יס 3, א', 22:00, 187 דקות

יצירת המופת של הבמאי האיטלקי לוקינו ויסקונטי ("רוקו ואחיו", "מוות בוונציה") מ-1963, שמבוססת על רב המכר של ג'יוזפה די למפדוזה, עוסקת בשינוי חברתי ופוליטי כפי שהוא משתקף דרך דמותו וסיפורו של אציל סיציליאני, הנסיך מסלינה (ברט לנקסטר בהופעה מושלמת), המסרב להיכנע לתמורות החלות עקב המהפכה המשנה את פניה של סיציליה באמצע המאה ה-19 והוא נצמד בנחישות לאורחות חייו, שמשפחתו, ששלטה באזור, קיימה דורות רבים. על בסיס מאבקו הנחוש של הנסיך, בעזרת צילומיו המרהיבים של ג'יוזפה רוטונו והמוזיקה של נינו רוטה, יצר ויסקונטי סרט מרהיב ביופיו, שהוא אחד הסרטים העמוקים ביותר שמתארים תהליך של שינוי היסטורי. מרשים במיוחד השליש האחרון המתרחש כול כולו במשך נשף שהנסיך עורך בארמונו, והוא בו בעת מופע ראווה והוכחה לחוסנו הנשמר וגם מחווה אחרונה לפני שהסוף של אחיזתו במציאות המקומית מגיע. עם אלן דלון, קלאודיה קרדינלה, פאולו סטופה, פייר קלמנטי, טרנס היל וג'וליאנו ג'מה.

שלוש הלוויות של מלכיאדס אסטרדה

הוט סרטים, א', 01:10; ג', 18:10, 121 דקות

סרט הקולנוע הראשון מ-2005 שביים השחקן טומי לי ג'ונס, שהופעתו בסרט זיכתה אותו בפרס השחקן בפסטיבל קאן (סרטו השני ישתתף בתחרות בפסטיבל קאן שייפתח בשבוע הבא). פרס התסריט הטוב ביותר הוענק לתסריטאי הסרט, גיירמו אריאגה ("21 גרם", "בבל"). הסרט הוא משל מרתק על נאמנות ונקמה, שבמרכזו ניצב מנהל חווה בטקסס, שמגלם במאי הסרט, שאחד מפועליו, מהגר ממקסיקו נרצח ונקבר במדבר, והוא חוטף את רוצחו וכופה עליו להוציא את הגופה מקברה ויחד עמו להביא את המת לקבורה בכפר ממקסיקו שממנו בא. הסרט מבוים באקספרסיביות רבת עוצמה המזכירה לעתים את סרטיו של סם פקינפה והוא משרטט דיוקן עשיר של המציאות הפיזית והאנושית שבה העלילה מתרחשת. אבל יותר מכל עיסוקו במחויבות אנושית מעניק לו את נפחו. עם ברי פפר, ג'ניוארי ג'ונס, מליסה לאו, דוייט יואקאם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ