אמהות יחידניות: "רמזור" מסיתה לאלימות נגדנו

בתוכנית האחרונה כונו נשים חד הוריות "שרמוטות"

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

התארגנות של נשים חד הוריות נגד "רמזור": קבוצות נשים שונות פנו הבוקר לנציב תלונות הציבור ברשות השנייה, דוד רגב, בתלונה כי הסיטקום הסית לאלימות נגדן, לאחר שבתוכנית האחרונה ששודרה כונו נשים חד הוריות בקללה "שרמוטות".

בפנייתן ציינו מארגות המחאה, מנהלות קבוצת הקול הנשי, גלית נחום, אניטה רוזנבאום, מילכה וולף ובובה לוי, כי "בתוכנית האחרונה עברתם את גבולות הטעם הטוב גם במסגרת תוכנית סאטירית והגנת חופש הביטוי".

מארגנות המחאה ציינו כי נראה שכותבי התכנית, אדיר מילר ורן שריג, אינם מבינים את השפעתם על קהל הצופים, כמה מהם צעירים בגילאי ילדיהן. הן דורשות כי תשודר התנצלות בתוכנית הקרובה ומאיימות כי אם לא ייעשה כן, יפנו להגשת תלונה על הסתה במשטרה.

מתוך "רמזור"צילום: דודו בכר

תלונתן של האמהות מגובה לטענתן בדיונים ברשת החברתית פייסבוק והוגשה באמצעות עמותת ידיד. לדברי סמנכ"ל העמותה המלווה את מאבק האמהות החד הוריות לשיפור מעמדן הכלכלי, מסר לו רגב כי "קיבלתי את פנייתך ואת פניותיהן הרבות של האמהות החד הוריות ופתחתי בבירור מול הזכיין המשדר. ככלל וללא קשר למקרה, אני מתנגד להשפלתם ולביזוים של הצופים ובעיקר של אוכלוסיות מיוחדות".

מהפקת התוכנית נמסר: "'רמזור' היא תכנית קומית, המבוססת על הקצנת סיטואציות מוכרות מהשיח הישראלי היומיומי. 'רמזור' נוגעת בכולם: גברים, נשים, רווקים, הורים, נשואים וגרושים, וכן גופים כגון בנקים, קופות חולים ועוד. אנו מתנצלים בפני מי מאוכלוסיות אלו שנפגע. לא היתה כל כוונה כזו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ