הרפורמה ברשות השידור אושרה בקריאה ראשונה בכנסת

33 ח"כים תמכו בהצעת החוק שתביא לסגירת הרשות ולביטול אגרת הטלוויזיה, 14 התנגדו ושניים נמנעו. כעת תעבור הצעת החוק לדיון פרטני באחת מוועדות הכנסת

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

הצעת חוק רשות השידור הציבורי עברה הערב (שני), לפני זמן קצר, במליאת הכנסת בקריאה ראשונה. על פי ההצעה, שהגיש לכנסת שר התקשורת גלעד ארדן, שהוא גם הממונה על ביצוע חוק רשות השידור, תיסגר רשות השידור ובמקומה תוקם רשות חדשה - תאגיד שידור ציבורי שיחל לפעול בסוף מארס 2015. כמו כן אושר במסגרת ההצעה ביטול אגרת הטלוויזיה.

הצעת החוק עברה ברוב של 33 תומכים מול 14 מתנגדים. שני חברי כנסת נמנעו מהצבעה. בשלב הבא תכריע ועדת הכנסת איזו מוועדות הכנסת תטפל בהצעת החוק ותדון בסעיפיה. ארדן ביקש כי תוקם ועדה מיוחדת לצורך זה.

שר התקשורת, גלעד ארדןצילום: מוטי מילרוד

מקורה של הצעת החוק בוועדת הבדיקה לרשות השידור, שבראשה עמד המפיק רם לנדס והגישה את מסקנותיה לארדן בראשית השנה. על פי הצעת החוק תיסגר הרשות ובראש התאגיד הציבורי שיוקם תמונה מועצה מקצועית שתפעל כדירקטוריון, תקבע את מדיניותו ותפקח עליו. רשות השידור הקיימת, על כ-2,000 עובדיה, תחדל להתקיים ביום שבו יחל התאגיד החדש לפעול. במסגרת זו תחדל להתקיים גם הטלוויזיה החינוכית. כונס נכסים רשמי ימונה לפירוק הרשות ויפעל להמשך הניהול השוטף עד הפירוק בפועל.

בדיון בכנסת הסביר ארדן: "הרלבנטיות של השידורים הלכה ופחתה עד שרבים מהדור הצעיר כלל לא מודעים לקיומה (של הרשות). הקמת גוף חדש, יעיל וחסכוני היא זו המאפשרת לנו לבטל את אגרת הטלוויזיה הנתפשת כקנס מאוס".

בעת הדיון הביעו הח"כים זהבה גלאון ממרצ ונסים זאב מש"ס הסתייגות מהליך הרפורמה. ח"כים אחרים, בהם נחמן שי מהעבודה ודב חנין מחד"ש, הסתייגו מהמבנה שמציעה הרפורמה, שאינו מנתק את הקשר הפוליטי בין דרג ההנהלה לפוליטיקאים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ