שר התקשורת ארדן מנסה להפקיע מרשות השידור את זכויות שידור המונדיאל

הניסיון בא על רקע עיצומי העובדים במחאה על הכוונה לסגור את הרשות ולפטרם

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

שר התקשורת גלעד ארדן מנסה להפקיע את זכויות השידור למונדיאל מידי רשות השידור, במטרה להעבירן לגוף אחר. כך הוא הודיע לפני כמה שעות בחשבון הפייסבוק שלו.

ארדן כתב כי הנחה את צוותי משרד התקשורת "לאתר כל חלופה אפשרית כדי שהציבור יוכל ליהנות מהחוויה הנפלאה של המונדיאל" וכן כי הוא "פועל מול גורמי שידור בינלאומיים כדי שיתאפשר משפטית להפקיע את זכויות השידור מרשות השידור ולהעבירן לערוצים ישראליים אחרים".

שר התקשורת, גלעד ארדןצילום: שירן גרנות

ההצהרה של ארדן באה על רקע המתיחות בין השר לרשות השידור, במסגרת מאבקה של האחרונה בתוכניות הרפורמה.

לפני כשבוע וחצי אישרה הכנסת בקריאה ראשונה את סגירת הרשות ופתיחת תאגיד חדש במקומה, תוך ביטול אגרת הטלוויזיה ופיטורי כ-2,000 עובדיה. מאז יזמו עובדי הרשות צעדי מחאה. בשלב הראשון השביתו עובדי ועד הטכנאים את שידורי הרדיו והטלוויזיה מביקור האפיפיור בארץ. השבוע קיימו הפגנה המונית ולאחריה השביתו בשנית את ערוץ 1 ותחנות הרדיו של קול ישראל. שידורי המונדיאל, הבהירו העובדים, מצויים גם הם בסכנת השבתה בשל חשש העובדים מפיטורים המוניים.

"זה יהיה שיא חדש של עליבות מצד הוועדים ברשות השידור לעשות פה תקדים עולמי ולמנוע מאזרחי ישראל את הצפייה במשחקים", כתב ארדן. "צעד כזה יפגע גם, ובצדק, בלגיטימיות של מאבקי ועדים בישראל".

באגודת העיתונאים כתבו בתגובה כי "יש דרכים לגיטימיות להוביל לשינוי במצבו של השידור הציבורי בישראל, אבל זו לא אחת מהן. במקום להשקיע מאמצים במציאת דרך להפקיע את שידור המונדיאל מהערוץ הראשון, במקום להשקיע מאות אלפי שקלים מכספי הציבור בקמפיין תקשורתי שנועד לשבור את עובדי רשות השידור ולהשניא אותם", הם קוראים לשר ארדן לנהל עמם משא ומתן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ