יוצרי "30 ש"ח לשעה" מוחים על התנהלות רשות השידור כלפי הסדרה

היוצרים, דוד אופק ויוסי מדמוני, מקרינים את פרקי העונה השנייה בהקרנות ציבוריות, במחאה על מדיניות רשות השידור באשר לסדרה

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יוצרי סדרת הדרמה המוערכת, "30 ש"ח לשעה", מקרינים את פרקי העונה השנייה בהקרנות ציבוריות, במחאה על מדיניות רשות השידור באשר לסדרה. ההקרנות — שני פרקים בכל פעם — מתקיימות מדי יום חמישי בערב, בבית הצעירים ברחוב מזא"ה בתל אביב. "אנחנו מרגישים כמו ואסלים נטולי זכויות", מסבירים היוצרים, דוד אופק ויוסי מדמוני. "על פי החוזה אין לנו אישור לקיים הקרנות בתשלום, אם כי זו ממש לא המטרה שלנו. אנחנו מרגישים צורך לצאת עם הסדרה לקהל, גם אם זה באמצעים המצומצמים שלנו".

על פי מדמוני ואופק, בערוץ 1 החליטו לקבור את העונה השנייה של הסדרה. היא זכתה לתקציב נמוך יותר מהעונה הראשונה ולאחר שהושלמה, המתינה לשיבוץ זמן רב. למרות זאת, למדו היוצרים על שידורה רק עשרה ימים לפני תאריך השידור ואף שהיא נועדה להיות גולת הכותרת של לוח השידורים החדש של הערוץ, הוחלט לשבצה מול הריאליטי "האח הגדול".

צילום: ורד אדיר

"30 ש"ח לשעה" היא סדרת טלוויזיה בעלת אופי חברתי, המספרת על שלוש עובדות ניקיון המועסקות דרך חברת קבלן ומחליטות להקים חברה משל עצמן. העונה הראשונה של התוכנית שודרה בערוץ הראשון לפני כשנתיים, קיבלה ביקורות טובות וזכתה בפרסים. היא היתה לסדרה הראשונה של הערוץ שזכתה בפרס האקדמיה הישראלית לטלוויזיה וקולנוע לסדרת הדרמה הטובה ביותר, ונבחרה לייצג את ישראל בפסטיבל אינפוט היוקרתי.

תגובת רשות השידור: "יוצרי הסדרה מעולם לא פנו לרשות השידור באשר למועד שידורה. הסדרה מקודמת באופן אינטנסיבי בפרומואים ובאייטמים בתקשורת. הסדרה משודרת בשעה 22:00 שהיא לכל הדעות שעה ראויה. יש לציין שהסדרה כוללת סצינות שאינן ראויות לצפיה לילדים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ