מחאה ברשת |

יוצרות טוענות כי ערוץ 8 מקפח אותן

בעקבות הפרסום ב"גלריה" ניצתה מחאה בעמוד הפייסבוק "פורום הקולנועניות ויוצרות הטלוויזיה בישראל" על כך שהערוץ דחה בעבר פרויקט נשי־מגדרי, שעוסק בנשים שהן יוצרות סרטים

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

מהומה ברשת בעקבות הפרסום ב"גלריה": יוצרות קולנוע טוענות כי ערוץ 8 מקפח אותן בבחירת פרויקטים בהם הוא משקיע.

המחאה ניצתה בעמוד הפייסבוק "פורום הקולנועניות ויוצרות הטלוויזיה בישראל", המאגד חברות רבות, ומטרתו לקדם אינטרסים של נשים בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה הסובלת מאפליה מגדרית ארוכת שנים. חברות הפורום מחו בעקבות פרסום הידיעה ב"גלריה", לפיה מספר רב של במאי קולנוע קיבלו את תמיכת הערוץ ליצירת סרטים תיעודיים. בתגובה לפרסום כתבו יוצרות כי סכומי הכסף שיכלו לקבל מהערוץ, אינם בידיהן משום שהועברו ל"במאי קולנוע". בנוסף, ואף שריבוי במאי הקולנוע היוצרים כעת דוקומנטרי, עליו דווח, אינו חלק מפרויקט מאורגן, קבלו על כך שלא נמצאה במאית אישה להשתתף. אולם עיקר הקצף יצא על כך שהערוץ דחה בעבר פרויקט נשי־מגדרי, שעוסק בנשים שהן יוצרות סרטים.

בתגובה לטענות מסרה מנהלת הערוץ, רינת קליין, כי אכן סירבה לפרויקט המגדרי: "לערוץ 8 מנהלת ועורכת ראשית, מנהלת פיתוח, מנהלת רכש ולוח ומנהלת תוכניות, ו-90 אחוז מעובדיו הן עובדות. מתוך עשרות פרויקטים בהכנה, כמחצית של נשים. הפרויקט אכן סורב, כמו מאות הצעות אחרות, כי בעינינו אין צורך בסרט על נשים יוצרות. אני מאמינה בלתת עבודה לאישה כי היא יוצרת מעולה ולא כי היא אישה, או עוסקת בנושאים נשיים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ