הפגנה של עובדי רשות השידור מול ביתה של ח"כ קארין אלהרר

העובדים מוחים על התנהלות הוועדה לגיבוש חוק רשות השידור החדש, שאלהרר עומדת בראשה

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

כמה עשרות מעובדי רשות השידור מוחים בשעה זאת מול ביתה של חברת הכנסת קארין אלהרר ("יש עתיד"), יו"ר הוועדה לגיבוש חוק רשות השידור החדש.

העובדים, שמספרם הוערך על ידי הנוכחים בכ-70, מוחים על ניהול הדיונים בוועדה, שמקיימת בימים אלו הליך מרתוני לקראת אישור הצעת החוק בקריאה שנייה ושלישית. בלבה של הצעת החוק - סגירת רשות השידור והקמת גוף שידור ציבורי חדש תחתיה, תוך פיטורי עובדיה.

ההפגנה מול ביתה של ח"כ אלהרר ביום חמישי

"קארין אלהרר רצה לבחירות על תיק העזרה לחלשים", אמר יו"ר ועד ההנדסאים והטכנאים ברשות, משה שגב, "משום מה ערכים אלה נעלמו בדיוני הוועדה. אלהרר מנהלת את הוועדה כבדיקטטורה. מעיפים ומשתיקים אנשים שכואבים את אובדן מקום עבודתם".

בתוך כך פנה הערב ח"כ עיסאוי פריג' ליו"ר הכנסת בתלונה על האופן שבו אלהרר מנהלת את הדיונים. בתלונה מציין ח"כ פריג' כי הזימון לישיבות ניתן רק יומיים לפני קיומן, כי אלהרר מחליטה להאריך את הישיבות "מהרגע להרגע על מנת לאשר סעיפים במחטף" וכי היא "מרבה באמירות ציניות כלפי חברי הוועדה ובמיוחד כלפי".

הדוברת של ח"כ אלהרר מסרה בתגובה, כי ״יו"ר הוועדה ח"כ קארין אלהרר הקדישה את שני הדיונים הראשונים לדיון כללי על החוק ומהותו, בהם ניתנה הזדמנות לעשרות נציגים של עובדי הרשות להביע את עמדתם. גם היום מוזמנים כל 14 הוועדים באופן קבוע לדיונים וזוכים לרשות הדיבור. עם זאתאין דרך לאפשר לכל נציג של כל וועד להתבטא בכל דיון, אם רוצים שהדיונים אכן יישאו פרי. הוועדה תמשיך לפעול במתכונת המאפשרת לנציג מכל וועד להביע את עמדותיוכל עוד הדבר נעשה בצורה עניינית ומכובדת". אשר לתלונתו של ח"כ פריג' ליו"ר הכנסת מסרה אלהרר: "צר לי שח״כ פריג׳ עסוק רוב הדיונים בלהעיר הערות פופוליסטיות במטרה לעכב את הדיון. הארכת הדיונים היא תוצאה של עיכובים נשנים הנגרמים בעקבות התנהלות שאינה עניינית מצד חלק מחברי הוועדה ונציגי העובדים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ