איגודי היוצרים יקיימו מפגש תמיכה ברפורמה ברשות השידור

המפגש, שמתואר על ידי האיגודים כהתאספות "שאלות ותשובות", יתקיים ביום שישי בבוקר בבית ציוני אמריקה בתל אביב. חבר פורום היוצרים הדוקומנטריים: "אנו רוצים לוודא ששדרת הניהול של הרשות הנוכחית לא תעבור כולה לגוף החדש"

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

איגודי היוצרים יקיימו ביום שישי הקרוב מפגש תמיכה ברפורמה ברשות השידור, בהשתתפות שר התקשורת, גלעד ארדן ורם לנדס, מחבר דוח לנדס לבחינת השידור הציבורי שעל בסיס ממצאיו מתוכננת הרפורמה.

המפגש, שמתואר על ידי האיגודים כהתאספות "שאלות ותשובות", יתקיים ביום שישי בבוקר בבית ציוני אמריקה בתל אביב, והוא נקבע בשיאה של העבודה על חוק רשות השידור החדש. בבסיסו של החוק החדש סגירת רשות השידור הנוכחית ופתיחת גוף שידורים חדש, והמוזמנים, תסריטאים ובמאים, מפיקים, עורכים ומקליטים, מתבקשים לשאול בו איך תיראה הרשות חדשה, כיצד תובטח עצמאותה, מימונה ותקציבה. "היוצרים מצאו את עצמם במצב בעייתי", מסביר חבר פורום היוצרים הדוקומנטרים, הבמאי והמפיק לירן עצמור. "עובדי רשות השידור נאבקים על עתידם ולנו אין דבר וחצי דבר נגדם או נגד זכותם לתנאי פרישה טובים, פרט לכך שהאופוזיציה מנסה לעכב את חקיקת החוק עד הסדרת ההסכמים. אנחנו חוששים שההסדרים יבואו על חשבון כספים שיועדו להפקה בגוף החדש ורוצים לקבל התחייבות מהשר שאין הסכמים שנחתמו במחשכים. בחוק החדש ישנה התחייבות שלפחות 90 מיליון שקלים יופנו לדרמה ולדוקומנטרי מול מפיקים חיצוניים. אנחנו רוצים לחשק את המספר הזה וגם לדבר על עצמאות הרשות, לוודא ששדרת הניהול של הרשות הנוכחית לא תעבור כולה לגוף החדש ולוודא שמקורות המימון החדשים של הרשות, שלא יגיעו מכספי האגרה שמבוטלת, יספיקו לממן את תקציב הערוץ".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ