בג"ץ ידון מחר בעתירה נגד מינוי נסטלבאום למנהל החדשות בערוץ 1

מנכ"ל רשות השידור, יוני בן מנחם, מינה את נסטלבאום מינוי בפועל למרות התנגדות יו"ר הוועד המנהל והיועצת המשפטית

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

מחר (רביעי) ידון בג"ץ בעתירת אגודת העיתונאים נגד מינוי משה נסטלבאום למנהל החדשות בערוץ 1. זהו דיון דחוף בעניין, שההחלטה עליו התקבלה לאחר שמנכ"ל רשות השידור, יוני בן מנחם, מינה את נסטלבאום מינוי בפועל. ביום שני החליט הוועד המנהל שלא לאשר את המינוי בהצבעה לאחר שהיועצת המשפטית של רשות השידור המליצה שלא לדון בעניין.

בחודש דצמבר האחרון חתם נסטלבאום על הסכם טיעון עם אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה, לאחר שהואשם על ידי עובדים בהתנכלות והטרדה מינית מילולית. בהסכם הטיעון הודה נסטלבאום בהתנהגות שאינה הולמת את תפקידו של עובד מדינה. הוא ננזף, הושעה לשלושה חודשים מתפקידו ונקנס. בנוסח המתוקן של הקובלנה נמחקו הסעיפים הנוגעים להטרדה ונקבע כי נסטלבאום יוכל להתמודד על תפקידים שונים, אך רק בכפוף לעמידה במכרז.

משה נסטלבאוםצילום: דני שטרק

אלא שלמרות זאת, בתחילת חודש מאי השנה חזר נסטלבאום לנהל את חטיבת החדשות כמינוי בפועל ואגודת העיתונאים עתרה לבג"ץ בעניין. מהלך זה עורר בלבול ברשות השידור, שכן כמו בסבבים הקודמים, התנגדה היועצת המשפטית לצעד זה של הנהלת הרשות. יו"ר הוועד המנהל, אמיר גילת, מתנגד גם הוא למינוי ואילו בן מנחם מחזיק בדעה אחרת. לבג"ץ הגיש מכתב תמיכה מטעם כמה מחברי הוועד המנהל ברשות התומכים אף הם במינוי.

מרשות השידור נמסר: "עמדת המנכ"ל בעד מינויו של נסטלבאום והנימוקים הוצגו לבג"ץ, עמדת חברי הוועד המנהל שמגבה את עמדת המנכ"ל הוגשה אף היא לבג"ץ. היועצת המשפטית המליצה לוועד המנהל לא לדון בעניין המינוי מהטעם שהנושא נמצא בערכאות. מנכ"ל הרשות מצר על כך שישנם גורמים פנים ארגוניים אשר עושים הכל כדי לחבל ולהשמיץ והוא קורא להם בעת הזו לכוון את מאמציהם ולהציל את השידור הציבורי. מנכ"ל הרשות נחוש להגן על השידור הציבורי, על עובדיו על החוק".

על השאלה מדוע מונה שוב נסטלבאום במינוי בפועל בחרו ברשות שלא להשיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ