קשת שוקלת לסגור את ערוץ 24

בשנתיים האחרונות הידרדר מצב הערוץ והוא הסב לקשת הפסדים. כל ההפקות שתוכננו לערוץ הופסקו או בוטלו. בערוץ מקווים שמועצת הכבלים תאשר לו הקלות

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

מנהלי ערוץ 24 והזכיינית קשת שוקלים לסגור את הערוץ. כל ההפקות שהיו מתוכננות לו כבר הופסקו או בוטלו, אנשים פוטרו, ואם השאלטר ייסגר על הערוץ, כפי שעתיד כנראה לקרות, יצטרפו למעגל האבטלה עוד עשרות עובדים בהפקות החיצוניות של הערוץ. בערוץ מקווים כי מועצת הכבלים תאפשר לו לשלב הפקות בידור בשידוריו ולקבל הקלות משמעותיות נוספות. הערוץ נרכש על ידי קשת ב–2009. הוא מחויב להשקיע כ–30 מיליון שקל בתוכן בשנה, הוצאה גבוהה יחסית לערוץ נישה.

בשנים האחרונות, כאשר הצפייה במוזיקה בטלוויזיה ירדה ובמקומה היא נעשית במחשב באתר יוטיוב, ניסו בערוץ לפתח תוכניות לערוץ (כפי שנעשה בערוץ אם־טי־וי האמריקאי, למשל). תוכנית הדגל המצליחה ביותר של הערוץ היתה "אייל גולן קורא לך", שנהנתה משיעור צפייה גבוה של 8%, בעוד שממוצע הצפייה בערוץ הוא 0.3%. תוכנית זו ירדה משידור לאחר פרשות הקטינות והעלמות המסים ששמו של גולן נקשר בהן.

"אייל גולן קורא לך", תוכנית הדגל של ערוץ 24צילום: אלדד רפאלי

בשנתיים האחרונות הידרדר מצבו של הערוץ והוא הסב לקשת הפסד של כ–40 מיליון שקל. לפני כחצי שנה התחלפה שוב הנהלת הערוץ ומונה כמנכ"ל המפיק אורי דיקשטיין. אך כעת הוחלט לעצור את כל ההפקות, פרט להפקה אחת שנמצאת בשלבי צילום.

בקשת רוצים שמועצת הכבלים תשנה את הגדרות הרגולציה כדי שהערוץ יוכל להעלות תוכניות בידור נוסף על מוזיקה, הפקות שאמנם יטפלו במוזיקה אך יוכרו במלואן (כך, למשל, הם מעוניינים שסדרה קומית על חייו של זמר תוכר במלואה ולא רק קטעי המוזיקה שבה).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ