רותה קופפר

רפי גינת הודיע לדירקטוריון ערוץ 10 כי החליט להתפטר מתפקיד המנכ"ל. מועד הפרישה טרם נקבע. התוכנית "כלבוטק"" תמשיך להיות משודרת בערוץ 10.

גינת מסר כי הוא אוהב את הערוץ ואת אנשיו. "אני מאחל לערוץ הצלחה במאמציו ואעשה ככל יכולתי בכדי לסייע".

מבעלי המניות בערוץ 10 נמסר: "אנו מודים לרפי על תרומתו בכל תקופת כהונתו ומעריכים את פועלו בהובלת הערוץ לצמיחה ברייטינג בתקופה לא פשוטה זו".

גינת מונה לתפקיד בינואר 2013 לאחר שנציגיו של בעל המניות לשעבר, רון לאודר, החליטו למנותו. גינת היה עורך "ידיעות אחרונות" לשעבר ומגיש התוכנית "כלבוטק" בזכיינית ערוץ 2 רשת.

הרקע לעזיבה של גינת הוא זעם מצד עובדים בכירים בערוץ על שכרו של גינת, וכן טענות לניהול כושל של הערוץ. בנוסף, נודע כי התגלעו מחלוקות קשות בין בעלי המניות של הערוץ לבין המנכ"ל, שהובילו לפרישתו.

מערוץ 10 נמסרי כי גינת הוביל כמנכ״ל לגידול של כ-25% ברייטינג ערוץ 10 בפריים טיים. בחציון הראשון של 2013 הוא עמד על 7.1 אחוזים בממוצע בכלל האוכלוסייה, ובחציון הראשון של 2014 על 8.8. כמנכ״ל רפי גינת הוביל לפיתוח, הפקה ושידור של התוכניות: "בייבי בום" (15.8 אחוזי רייטינג), "זוג מנצח וי־איי־פי" (12.8%), "אמבוש" (12.3%), "חברות" (10.2%) ו"שי בשישי" (7.1%).

במכתב שנשלח לעובדים מוועד העובדים של ערוץ 10 נכתב: "עם קבלת ההודעה על פרישתו של מנכ"ל ערוץ 10, רפי גינת, אנו מבקשים להודות על תרומתו ולאחל לו הצלחה בדרכו החדשה". עוד נאמר כי "אנו מצפים מדירקטוריון החברה להודיע בהקדם על מינוי מנכ"ל חדש ועתיר ניסיון, שיוביל את ערוץ 10 לעבר חוף מבטחים".

צילום: דורון גולן / ג'יני

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ