איגוד העיתונאים הארצי תוקף את חוק רשות השידור החדש

בהודעה שהפיץ האיגוד נטען כי הדרג הפוליטי ניסה לבצע מחטף כאשר פירסם אמש את אופן בחירת המנכ"ל הראשון "בלי שקיפות ציבורית, בלי מועצה ציבורית ובלי כל הגנה בין הדרג הפוליטי לבין המנכ"ל הנבחר"

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

האיגוד הארצי של עיתונאי ישראל טוען לניסיון מחטף בחוק רשות השידור החדש, שנעשה בצל התקפת הטילים. בהודעה שהפיץ האיגוד לפני זמן קצר, נטען כי: "בניגוד גמור לסעיפי החוק שהתגבשו ואושרו (...) בניסיון להבטיח הפרדה בין הדרג הפוליטי לבין מינוי המנכ"ל (...) פורסמו הוראות מעבר אשר מרסקות לחלוטין את חומת ההפרדה".

האיגוד מתרעם כנגד הוראות המעבר לחוק, שהופצו אתמול בשעות הלילה, בהן מוגדר אופן בחירת המנכ"ל הראשון של איגוד השידור הציבורי החדש. על פי החוק החדש, שהדיונים עליו צפויים להסתיים היום, אמור מנכ"ל להתמנות בידי דירקטוריון ובו 12 חברים, שיבחר בידי ועדת איתור בראשות שופט מחוזי או עליון אותו ימנה שר התקשורת. אלא שעל פי הוראות המעבר מאמש, את המנכ"ל הראשון תבחר ועדת איתור שימנה שר התקשורת והוא ימונה למשך שנתיים, עם אפשרות להארכת כהונתו. על פי הודעת האיגוד זהו "מחטף מופקר אשר מבטיח לממשלה את מינוי המנכ"ל שהיא תשאף למנות – בלי שקיפות ציבורית, בלי מועצה ציבורית ובלי כל הגנה בין הדרג הפוליטי לבין המנכ"ל הנבחר". עוד נכתב בהודעת האיגוד כי העיתונאים קוראים לשר ארדן לסגת מהוראת השעה באופן מיידי, ולא לבצע "מחטפים בחוק השידור הציבורי החדש".

ממשרד התקשורת נמסר בתגובה: "מטרת ההחלטה, שנלקחה על ידי כלל הגורמים הממשלתיים, היא לזרז את הקמת הגוף החדש. מינוי המנכ"ל לא יעשה על ידי שר התקשורת אלא על ידי ועדת האיתור בראשות שופט. בדומה לכל רפורמה רצינית, יש צורך באיוש תפקידי הניהול בהקדם. על מנת להקים כראוי גוף שידור ראוי בתוך טווח הזמנים שקובע החוק ועל מנת לדאוג לתנאי ההעסקה של העובדים בגוף החדש, יש צורך למנות מנכ"ל ראשון בהקדם. נדגיש כי תקופת כהונתו מוגבלת לשנתיים. כפיות הטובה של איגוד העיתונאים לא ברורה לנו מאחר שמעבר לאינטרס הציבורי הברור בזירוז הרפורמה, מדובר ביצירת מקומות עבודה בעבורם".

צילום: מרק ישראל סלם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ