אורנה בנאי מגיבה להתקפות נגדה: לא הובנתי כראוי

אורנה בנאי שלחה הערב מכתב לאתרי הבידור ובו הסבירה מחדש את עמדתה לגבי מבצע "צוק איתן", על רקע ההתקפה האינטרנטית כנגדה, שבשיאה פוטרה מתפקיד הפרזנטורית של מנו ספנות

דפנה ארד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דפנה ארד

אורנה בנאי שלחה הערב (שלישי) מכתב לאתרי הבידור ובו הסבירה מחדש את עמדתה לגבי מבצע "צוק איתן", על רקע ההתקפה האינטרנטית כנגדה שבשיאה פוטרה מתפקיד הפרזנטורית של מנו ספנות.

לדברי בנאי, "בימים האחרונים נאלצתי להתמודד מול גל של תגובות ברשתות החברתיות, שכללו נאצות, קללות ואיומים עלי ועל ילדיי. סערת הרוחות ברשת השאירה אותי אילמת והמומה, אחרת הייתי אומרת מיד את האמת: לא הובנתי כראוי, לא התנסחתי באופן מוצלח וחלק מדבריי גם הוצאו מהקשרם. אהבת הארץ וטובת המדינה היא נר לרגלי, היא זאת שפועמת בי, היא זאת שמנחה אותי והיא זאת שמגדירה אותי.

בנאי. טובת המדינה נר לרגליהצילום: תומר אפלבאום

"אני ישראלית, דור שמיני בארץ, שותפה לשמחה ולכאב של העם שלי, מחוברת בכל נימי ליבי ואין לי בית אחר. לפני שהמבצע הקרקעי החל, כשהתראיינתי באולפן הטלוויזיה ובעיתון, עדיין קיוויתי שניתן להימנע מעימות כואב. היום אני מבינה, יותר מבעבר, שאנחנו לא מתמודדים מול העם הפלסטיני, אלא שאנחנו במלחמה צודקת מול ארגון טרור אכזרי, המתייחס לעם שלו באותה דרך בלתי אנושית בה הוא מתייחס לאויב שלו. ארגון טרור המוכן להקריב את עמו, גברים, נשים וילדים, למען מטרתו היחידה והיא לגבות מחיר כואב מהעם שלי, מהמדינה שלי. אולי אני נאיבית, אבל אני עדיין מאמינה שיש לשאוף ליום בו נוכל לייצר דו־שיח עם העם הפלסטיני, גם אם התקופה האחרונה הבהירה לי שהיום הזה התרחק מאיתנו. כמו כולם אני חרדה לשלום אזרחי המדינה, ומתפללת שכל חיילינו יחזרו לבתיהם בשלום."

התקפתה על ידי גולשי האינטרנט התחילה לאחר שנתנה ראיון לאושרת קוטלר בערוץ 10 ובו קראה לאיפוק, הביעה צער על המוות בשני הצדדים והתייחסה לעצמה בהומור כ"שמאלנית הזויה שאוהבת ערבים".

לאחר מכן התראיינה לכתבה שהתפרסמה במקומוני ידיעות תחת הכותרת "בושה שזה העם שלי", ובו סיפרה על ההתקפה האינטרנטית עליה, התבטאה כנגד סתימת פיות וגסות רוח, אמרה שהיא לא בעד המלחמה הזאת, ומקווה שהיא תיפסק כמה שיותר מהר, ושהיא לא מאמינה במשפט "תנו לצה"ל לכסח". בעקבות כך זרם התגובות על דברי בנאי התעצם, ואמנים שונים אף התבטאו כנגד זכות הביטוי של אמנים בשעת לחימה. כדי להרגיע את הרוחות פרסמה בנאי את המכתב הזה הערב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ