מליאת הכנסת תצביע מחר על חוק רשות השידור החדש - טלוויזיה - הארץ

מליאת הכנסת תצביע מחר על חוק רשות השידור החדש

ועדת אלהרר אישרה הערב את הנוסח המתוקן של החוק, שלפיו לא יוגבל גובה ההוצאה על שכר העובדים בתאגיד השידור שיוקם במקום רשות השידור. בגלל סיבה טכנית נדחתה ההצבעה במליאה מהלילה למחר

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ההצבעה על חוק רשות השידור נדחתה, למרות ההסכמות עליה, למחר (שלישי). הסיבה לדחייה היא טכנית, מפני שנוסח החוק החדש והמוסכם לא הועבר מוקדם מספיק להדפסה, לפני שהסתיימה פעילות מליאת הכנסת. ההצבעה על החוק בקריאה שנייה ושלישית תתבצע, אם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון, מחר ב-13:00.

החוק אמור היה לעלות להצבעה במליאה ביום שני שעבר, אך נדחה בשל לחצי ההסתדרות ושורה של הסתייגויות שהגישו ח"כים מהאופוזיציה. סלע המחלוקת היה סעיף 65 בחוק, המגביל את ההוצאה על שכר העובדים ומעמיד אותה על 35% מסך תקציב תאגיד השירות החדש. עוד ביקשה ההסתדרות לשנות את נוסח החוק כך שעובדי התאגיד החדש יהיו עובדי רשות השידור (ולא רק רבע מעובדי התאגיד החדש, כפי שקובע החוק). סעיף זה נותר על כנו, והוסכם בין הצדדים כי ההסתדרות תוכל להיאבק בו באמצעים משפטיים.

גלעד ארדן (מימין), קארין אלהרר ויאיר לפיד בדיוני ועדת אלהררצילום: אמיל סלמן
מחפשים את הבינג' הבא? הירשמו עכשיו וקבלו את המלצות הצפייה הכי טובות באתר הארץ

כך או כך, במשך כמה ימים סירב יו"ר הקואליציה, ח"כ יריב לוין, להעלות את החוק להצבעה, ועלתה האפשרות כי החוק, שהוא ניסיון הרפורמה ה-14 במספר ברשות, לא יעבור ככל הכל. אך במשא ומתן בין הצדדים הסכים האוצר שלא להגביל את גובה ההוצאה על שכר, ובמקום זאת להגביל את מספר העובדים. הלילה (שני) אושר השינוי בוועדת אלהרר, שגיבשה את נוסח החוק בחודשים האחרונים בכנסת ואמור היה לעלות להצבעה, אלא שהדיון התארך לשעות הלילה וההצבעה נדחתה למחר.

חוק רשות השידור החדש מבוסס על ועדת בדיקה, שבראשה עמד המפיק רם לנדס, והוא קובע כי רשות השידור במתכונתה הנוכחית תיסגר בסוף מארס הקרוב ובמקומה ייפתח תאגיד שידור ציבורי חדש, שיכלול שלושה ערוצי טלוויזיה ואת רשתות הרדיו. בימים האחרונים נראה היה כי שיקולים פוליטיים עלולים להביא לגניזתו. כעת מסתמן כי שר התקשורת, גלעד ארדן, שהוא פטרונו של החוק, ינסה לגייס תמיכה מחוץ לקואליציה כדי להביא לקבלת החוק.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ