פרס מפעל חיים לבמאית והמפיקה נורית קידר

הפרס יוענק לה בטקס פרסי הטלוויזיה שיתקיים בחודש הבא

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

במאית סרטי התעודה והמפיקה, נורית קידר, תזכה לפרס מפעל חיים שיוענק לה בטקס פרסי הטלוויזיה. בטקס, שיתקיים בחודש הבא, תזכה קידר בפרס על יצירתה הטלוויזיונית, ועשרות סרטים ותוכניות שהיתה שותפה בהם.

קידר עבדה במחלקת החדשות של ערוץ 1 בשנות ה-80 והוצבה בוושינגטון. אחר כך שימשה מפיקה ובמאית ברשת סי־אן־אן ובראשית ימי ערוץ 2 היתה מפיקה בכירה בזכיינית קשת. במסגרת זו יצרה את הסדרות והסרטים "השמן עם הסוני", "הפואטיקה של ההמונים", "איסתיקלאל" ועוד.

לדרך עצמאית, כיוצרת ומפיקת סרטים, יצאה ב-1999, אז ביימה את הסרט "וגבול נתן". היא זכתה בשלל פרסים, מקומיים ובינלאומיים. כך למשל זכתה בפרס אמנות הקולנוע בפסטיבל ירושלים בשנת 2002, על הסרט "אססינו" המספר על המשטר הצבאי הרצחני שהונהג בשנות ה-70 בארגנטינה. על סרטה "מבוזבזים" (שנעשה על פי הספר "אם יש גן עדן"), זכתה בפרס הבימוי בפסטיבל מונטנגרו 2007. "בטון" על מבצע "עופרת יצוקה" זכה בציון לשבח בפסטיבל ירושלים 2011, ואילו הסרט "משפטי חיים", שיצרה עם ירון שני, על גבר שאמו יהודייה חרדית ואביו טרוריסט מוסלמי, זכה בשנת 2013 בפרס ון ליר פסטיבל ירושלים, ובפרס "עדשת הזהב" וחביב הקהל בפסטיבל מילניום בבריסל ב-2014.

נורית קידרצילום: דודו בכר

"יצירותיה, אשר שודרו בארץ ובעולם, משקפות את תמצית הישראליות", נכתב בין נימוקי האקדמיה על זכייתה. "הסרטים האישיים שביימה וסדרות הטלוויזיה שהפיקה וביימה, נגעו ושיקפו תמיד את לב השיח הישראלי בנושאים פוליטיים, חברתיים ואמנותיים, תוך הסתכלות עמוקה ואמיצה אל האמת שאינה עושה הנחות לאף אחד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ