בסי־איי־אי מברכים על כך שקארי מאתיסון עוזבת את "הומלנד"

"ברוך שפטרנו מקארי", צייצו בטוויטר של סי־איי־אי בעקבות ההודעה של ערוץ שואוטיים שמאתיסון, בגילומה של קלייר דיינס, תעזוב את הסוכנות בעונה הבאה של הסדרה

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קלייר דיינס בתפקיד קארי מאתיסון ב"הומלנד"
רותה קופפר

בעקבות ההודעה של ערוץ שואוטיים כי סוכנת הסי־איי־אי קארי מאתיסון (קלייר דיינס) עוזבת את הסוכנות בעונה הבאה של "הומלנד", צייצו אתמול בטוויטר של הסי־איי־אי "ברוך שפטרנו מקארי". למעשה הם שיתפו כתבה של "ניו יורק טיימס" מאת מורין דאוד שבה הביעו סוכנות סי־איי־אי אמיתיות מיאוס מהדמות שלה ואמרו שהן מאושרות לראות אותה עוזבת. לטענתן קארי ודמויות בדיוניות כמותה מוצאיות שם רע לסוכנות.

לפי הכתבה ב"ניו יורק טיימס", "לנשות סי־איי־אי נמאס מחבורת הסוכנות הבדיוניות בסרטים ובטלוויזיה שגומעות אלכוהול, קופצות ממיטה למיטה, מרסקות מטוסים ללא טייס, ומתנהגות בצורה מטורפת ורגשית, שוכבות עם טרוריסטים ומפתות מקורות". אחת המצוטטות בכתבה היא ג'ינה בנט, שנמצאת בסוכנות 25 שנה, שאומרת כי "הבעיה היא שרוב הנשים מוצגות באופן חד ממדי; לא משנה מה המגרעת שלהם".

סוכנת אחרת, שזוהתה בכתבה רק בשם מרדית, אמרה, "חבל שתמיד משתמשים בדוגמניות הלובשות בגדים צמודים. לא כולנו נראות כך. ואנחנו לא מתנהגות כך". אף על פי שהיתה מי שהודתה בכתבה כי פיתוי הוא לעתים אחד התכסיסים שלהן. "כאשר עבדתי במזרח התיכון הייתי מודעת למשיכה של גברים מהאזור לנשים מערביות. אני לא מתכוונת לזה מבחינה מינית, אלא בשל הסקרנות שעוררנו. ובהחלט השתמשתנו בזה לטובתנו. אבל רק עד שלב מסוים. במפגשים האלה חייבים להוריד את סוגיית המין די מהר מהשולחן. לעתים זה ברמה של 'תוריד את היד שלך מהברך שלי או שאני אשבור לך אותה'".

"הומלנד" אינה הסדרה היחידה שמשתמשת בסוכנת פתיינית. עוד סוכנות דוגמניות בבגדים צמודים בסדרות אמריקאיות הן פייפר פראבו ב"פרשיות סמויות", איבון סטרהובסקי ב"צ'אק"; ג'ניפר גארנר ב"זהות בדויה" וגם כמה נשים ב"אמריקאים". אלא ששם הן גם בקג"ב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ