ג'ון סטיוארט תומך בטרבור נואה

בתכניתו ביום שני אמר סטיוארט על נואה, שאמור להחליפו ב"דיילי שואו" אך עורר תרעומת בשל ציוציו הפוגעניים, כי הוא "אדם מתחשב, מצחיק וחכם"

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

מנחה התוכנית הסאטירית האמריקאית "דיילי שואו", ג'ון סטיוארט, נדרש בפתח תוכניתו ביום שני השבוע לשערורייה שפרצה בעקבות חשיפת הציוצים שכתב מי שעתיד להחליף אותו בתפקיד, טרבור נואה.

נואה, בנם של אשה שחורה וגבר לבן, שגדל בדרום אפריקה ושימש ככתב לענייני אפריקה של התוכנית, עורר תרעומת בשל ציוצים שכתב בעבר הלא רחוק, ובהם הציוץ "כמעט דרסתי ילד יהודי. הוא לא הסתכל לפני שחצה, ובכל זאת היה לי לא נעים כי נהגתי במכונית גרמנית", וכן בדיחות על חוסר יכולתם של ישראלים לעשות שלום, ועוד עקיצות על נשים בכלל ונשים שמנות בפרט.

נואה. כדאי לתת לו הזדמנותצילום: אי־פי

"טרבור נואה ירוויח את הכבוד והאמון שלכם... או לא", אמר סטיוארט. "ממש כשם שאני הרווחתי את הכבוד והאמון שלכם... או לא". עוד אמר כי נואה הוא "אדם מתחשב, מצחיק וחכם, אני חושב שכדאי לכם לתת לו הזדמנות, וזה ישתלם לכם".

סטיוארט, יהודי, שביכה בשבוע שעבר את העובדה שיהודים מפסידים לנוצרים גם בחזית של פסח מול פסחא (מה יעדיפו הילדים: ארנבת וביצים משוקולד או זרוע כרותה של חיה מתה?), לאחר שכבר הפסידו בחזית של חג המולד מול חנוכה, היה בין הממליצים על נואה כמחליפו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ