יפעת פרסטלניק וענת אסולין יכהנו בתפקיד יו"ר איגוד המפיקים לקולנוע וטלוויזיה

לראשונה מזה 34 שנה נשים יכהנו בתפקיד. אסף אמיר שעוזב את התפקיד לאחר שלוש שנים הביע תקווה לאימוץ מסקנות ועדת אייל לעידוד הפקות מקור

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

לאחר 34 שנה של הנהגה גברית, עובר לראשונה תפקיד יו"ר איגוד המפיקים לקולנוע וטלוויזיה לידיים נשיות: המפיקות יפעת פרסטלניק וענת אסולין מכהנות החל מהיום (שני) כיושבות ראש האיגוד. פרסטלניק ואסולין מכהנות בתפקיד במשותף, ומחליפות את יו"ר האיגוד הפורש, אסף אמיר, שעוזב את התפקיד בתום קדנציה של שלוש שנים.

יו"ר האיגוד הפורש, אסף אמירצילום: דודו בכר

יושבות הראש החדשות של האיגוד הן מפיקות ותיקות. פרסטלניק הפיקה בין השאר את הסרטים העלילתיים "ברקיע החמישי" ו"שלוש אמהות", את הסרט הדוקומנטרי "החולמות" על יוצרות קולנוע חרדיות, ואת סדרות הטלוויזיה "מקימי" ו"סוזנה הבוכיה". אסולין הפיקה, בין השאר, את סרטי הקולנוע "אבידות ומציאות", "האסונות של נינה", "חולה אהבה בשיכון ג'" ו"נקמתו של איציק פינקלשטיין", וכן את סדרות הטלוויזיה "שביתה", "אדמה", "פרשת השבוע" ו"שבתות וחגים".

בשלוש השנים שבהן כיהן אמיר כיו"ר האיגוד הוביל בין היתר, את מאבקם של המפיקים העצמאיים לשמירה על זכויותיהם מול גופי השידור; את המאבק נגד הריכוזיות בשוק התקשורת שכלל את הקמתה של ועדת אייל; והיה גורם מרכזי בפעילות איגודי היוצרים מול השידור הציבורי — ובכלל זה, הגשת עתירה לבג"ץ לחיוב הערוץ הראשון לשדר הפקות מקור, וחקיקת תיקון לחוק רשות השידור שקבע מכסות נאותות ליצירה מקורית ושמר על בעלות היוצרים ביצירה.

ענת אסוליןצילום: אוריאל סיני

"גולת הכותרת של עבודת האיגוד היתה המאבק לשמירת שוק ההפקה העצמאי. רק הפקה עצמאית יכולה לייצר תכנים מקוריים ומפתיעים ולאפשר לקולות שונים בחברה להביע את עצמם", מסר אמיר, שזו היתה הקדנציה השנייה שלו כיו"ר איגוד הבמאים, לאחר שכבר שימש בתפקיד באמצע העשור הקודם. "ההפקה העצמאית אחראית במידה מכרעת לשגשוג התוכן הישראלי הן בטלוויזיה והן בקולנוע, בארץ  ובעולם. כולי תקווה ששר התקשורת החדש יקרא בראש פתוח את מסקנות ועדת אייל, ישקול אותן בכובד ראש ויאמצן". אמיר גם הביע תקווה שהקמת תאגיד השידור הציבורי החדש תצא לפועל בהקדם. "אנחנו מאוד מקווים שהמהלך כולו יושלם בזמן הקרוב סופית, ויביא לחיזוק מעמד היוצרים והיצירה הישראלית המקורית", ציין.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ