לאוורן קוקס: הטרנסג'נדרית הראשונה שפסל בדמותה יוצב במוזיאון מאדאם טוסו

הפסל של כוכבת הסדרה "כתום זה השחור החדש" יוצג מ-26 ביוני בסניף המוזיאון שבסן פרנסיסקו, אז יתקיים מצעד הגאווה בעיר

איתי שטרן
איתי שטרן
איתי שטרן
איתי שטרן

לאוורן קוקס, כוכבת הסדרה "כתום זה השחור החדש", תיהפך לטרנסג'נדרית הראשונה שיהיה פסל בדמותה במוזיאון השעווה "מאדאם טוסו". הפסל יוצג מ-26 ביוני בסניף המוזיאון שבסן פרנסיסקו, אז יתקיים מצעד הגאווה בעיר. "אני גאה מאד לקחת חלק במורשת של מאדאם טוסו", אמרה קוקס, "ומקווה שהדבר יהווה מקור השראה לכל מי שיפגשו בזה, להאמין שחלומותיהם חשובים ואפשריים למימוש".

קוקס היא דמות מפתח משמעותית בקידום זכויות הקהילה הטרנסג'נדרית בכלל וזכויות הקהילה הטרנסג'נדרית השחורה בפרט. היא מקדמת את הנושא בדרכים שונות, בין השאר באמצעות סדרת הרצאות בקולג'ים בארצות הברית. בימים אלו היא מפיקה את הסרט שיתמקד בדמות חברתה, סיסי מקדנולנד, טראנסג'נדרית שחורה שנכלאה בכלא המיועד לגברים וסבלה התעללות ממושכת מצד רשויות החוק בארצות הברית.

קוקס היא השחקנית הטרנסג'נדרית הראשונה שהיתה מועמדת לפרס האמי. כמו כן, היא הופיעה על שער מגזין "טיים" בכתבה שבה נכתב כי היא מייצגת את נקודת המפנה בכל הקשור למאבק הטראנסג'נדרי.

באחרונה יצאה קוקס בהודעה פומבית שבה הריעה לקייטלין ג'נר, שיצאה מהארון כטראנסג'נדרית על שער מגזין "וניטי פייר". קוקס כתבה כי "תמיד יש משהו חזק בכך שטרנסג'נדרים עושים צעד קדימה ומביאים את הסיפור שלהם באופן ישיר וכזה שמקדם את הנוכחות שלנו. זהו צעד מהפכני בעולם שדורש מאתנו להיעלם".

תגובות