הוסר העוצר מהפקות רשות השידור

לאחר שהפקות רבות של רשות השידור נעצרו בשל בעיות תקציביות שונות במשך חודשים, חמש סדרות דרמה ויותר מ–15 סרטים תיעודיים סופסוף קיבלו אור ירוק להפקה, ביניהם סדרות של רני בלייר ומירה עווד, נועה בן ארצי, רשף וינץ לוי ועוד

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתי שטרן
איתי שטרן

חמש סדרות דרמה ויותר מ-15 סרטים תיעודיים קיבלו אור ירוק להפקה על ידי רשות השידור, לאחר עוצר הפקות שנגזר על היוצרים בעקבות בעיות תקציביות של הרשות בחודשים האחרונים. תקציב ההפקות שאושר על ידי הרשות הוא כ-70 מליון שקלים ויכלול סדרות דרמה של רני בלייר ומירה עווד, נועה בן ארצי ואסתי נמדר, רשף וינץ לוי, אורי אלון ויהונתן אינדורסקי וסדרה שתבוסס על ההצגה "מייקל". ברשות השידור מנהלים משא ומתן גם עם הבמאי ארי פולמן, אבל חוזה ההפקה עמו טרם נחתם.

רשף לוי, שיצר את "הבורר" ו"תיק סגור", יביים את הסדרה שכתב עם אחיו, סופר הילדים ינץ לוי. הסדרה, "קרתגו", היא דרמה תקופתית על לוחמי המחתרות מהלח"י והאצ"ל שנלחמו נגד הבריטים, נתפסו והוגלו לכלא באפריקה. על פי לוי, הסדרה תקופתית אך עוסקת ברבדים הקשורים למציאות הישראלית הנוכחית: "הסיפור מבוסס על סיפור חייו של אבא שלי, שנכלא על ידי הבריטים יחד עם חבריו למחתרת. היא אמנם נטועה ברקע היסטורי אך עוסקת בתימות שהביאו להולדתה של המדינה לצד עיסוקים בשאלות של חירות, שהיא סוגיה יהודית נצחית ובשאיפה של עם לחופש".

המופע המצליח "מייקל". בקרוב הסדרהצילום: איתי וייזר

את "מונא" (שם זמני) כתבה הזמרת והשחקנית מירה עווד ויביים רני בלייר ("שבתות וחגים", "פרשת השבוע"). זו סדרת דרמה על צלמת ערבייה המתגוררת בתל אביב עם בן זוגה היהודי. עווד מדגישה כי הסדרה שואבת השראה מחייה אך אינה אוטוביוגרפית. "מדובר במפגש בין בחורה ערבייה מהגליל, צלמת מצליחה מאוד שחיה חיים תל אביבים ויוצאת עם בחור יהודי שהגיע משדרות. חוץ מזה יש לה שותף לסטודיו שהוא ערבי מחיפה, שאתו היא עובדת בהרמוניה. הכל נראה אידילי בהתחלה עד שמתחילה מתיחות בדרום הארץ, דבר שיוצר מערבולת גדולה בקרב המשולש האנושי הזה. נוצרים הרבה סיבוכים פוליטיים בעקבות תערוכה של הצלמת שעשויה לרדת מטעמי צנזורה, כך שיצא שהסדרה עוסקת בתכנים מאוד אקטואליים".

אורי אלון ויהונתן אינדורסקי, שיצרו את "שטיסל", יביימו בערוץ 1 את "המקהלה", קומדיה מוקומנטרית על חבורת זמר חיפאית שהמנצח שלה עבד בחו"ל וחזר לארץ לאחר ששמיעתו הולכת ודועכת. מפיקת הסדרה, דקלה ברקאי, אמרה כי "זו סדרה שתפגיש אנשים שונים מאוד מהשוליים של החברה, החל משופט בכיר וכלה באסיר שריצה מאסר עולם, שמנסים להתאגד יחד תחת חבורת הזמר". עד כה נכתבו תקצירים של כל פרקי הסדרה וכעת היא צפויה להתחיל ולקרום עור וגידים.

נועה בן ארצי, שיצרה את סדרת הדרמה "ילדי ראש הממשלה", חברה לאסתי נמדר, שעבדה עד כה בעיקר בסדרות נוער דוגמת "אליפים", "שוברי גלים" ו"השמינייה". יחד יצרו דרמה משפטית, "פמת"א" (פרקליטות מחוז תל אביב). הסדרה, בהפקת טדי הפקות, תעקוב אחר צוות הפרקליטות.

ההצגה "מייקל", המוצגת כבר שבע שנים ומספרת על משפחת ברוש וניסיונותיה להעלות ערב זיכרון לבנה מייקל, תיהפך גם היא לסדרה. מויש גולדברג יחבור לשחקני ההצגה,   איתי ויזר, אבי דנגור, הילה גולדנברג, מיטל רז, נטליה פאוסט ונדב הולנדר (שגם עורך ב"גלריה שישי"). יחד הם יהפכו את המחזה המאולתר לקומדיה שחורה. "לא מדובר באדפטציה להצגה", מבהיר ויזר, במאי ההצגה. "הסדרה תהיה מבוססת על הדמויות בהצגה. מייקל עצמו יהיה נוכח בהצגה אבל באופן שולי למדי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ