איתי שטרן
איתי שטרן

תוכנית האודישנים של "מאסטר שף" ששודרה אמש (ראשון) עוררה ביקורת חריפה ברשת בשל האודישן של לאה סחיווסחורדר, שהוריה ושלושה מאחיה נהרגו בפיגוע במסעדת סבארו בירושלים בשנת 2001. במהלך האודישן הגיעה סחיווסחורדר אל שולחן השופטים, כשלכאורה הם אינם יודעים את סיפור הרקע שלה ושל משפחתה. ברגע השיא של האודישן שאל אותה השופט והשף חיים כהן "מה ההורים שלך חושבים על האוכל שלך?" אז הגיע הווידוי החושפני אודות מותם של בני משפחתה בפיגוע, שלווה במוזיקת פסנתר מלודרמטית.

התגובות ברשת לא איחרו להגיע וטענו כי הפקת התוכנית חטאה בציניות כלפי סחיווסחורדר. גולשים רבים ציינו כי ניצול השכול של המתמודדת לא היה במקומו, במיוחד לנוכח העובדה שהיא נשלחה הביתה בתום האודישן.

לאה סחיווסחורדר ב"מאסטר שף"צילום: מתוך "מאסטר שף"

גולש אחד צייץ בטוויטר "הפיצה בסבארו היתה טעימה? תחת ההאשטאג 'שאלות אפשריות של שופטי מאסטר שף'". גולש אחר צייץ "שופט מה זה התבלין הזה? מתמודדת: ים של דמעות". מבקר הטלוויזיה של "ידיעות אחרונות", עינב שיף צייץ: "כבוד למאסטר שף" שעשו סיבוב על לאה סחיווסחורדר שנפצעה בפיגוע שאיבדה בו את הוריה ושלושה מאחיה. מקבלים בונוס על ניצול מחריד במיוחד"?

אין זו הפעם הראשונה שהפקת "מסאטר שף" משתמשת בגיבורים טראגיים. בשנה שעברה הגיעה לאודישנים המתמודדת שפרי שפירא שסיפרה כי התעוורה בעקבות פציעה במהלך פיגוע. מאוחר יותר נחשף כי שפירא אינה נפגעת טרור כפי שטענה, דבר שהביא לבדיקה מחודשת מצד ההפקה. גם אז עלה טון ביקורתי כנגד הפקת התוכנית בשל העובדה שמיהרה לחבק מתמודדת בעלת סיפור חיים דרמטי, ללא קשר ליכולותיה הקולינריות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ