גיא פינס ומעריצות "וואן דיירקשן" במלחמת ציוצים: "מתנהגות כמו חמומות מוח היסטריות"

מעריצי הלהקה תקפו את מגיש הטלוויזיה על כך שדיווח על התפרקותה, בעוד שחבריה הצהירו על "הפסקת פעילות" עד מארס 2016

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיא פינס. "כן, הם מתפרקים. סורי. תפנימו"
איתי שטרן
איתי שטרן

הדיווח בתוכניתו של גיא פינס בערוץ 10 על התפרקותה של להקת "וואן דיירקשן" השבוע, הצליח להבעיר את חמתם של מעריצי ומעריצות הלהקה — ששטפו ביומיים האחרונים את חשבון הטוויטר שלו בנאצות וגידופים. רבות מהתגובות כללו השמצות אישיות נגד פינס והדברים הגיעו לכדי השמצות שהופנו גם כלפי ילדיו. הסיבה למתקפת הציוצים: חברי הלהקה הודיעו על הפסקת פעילותם במארס 2016 אך לא הצהירו על פירוק רשמי, בניגוד לדיווח בתוכניתו של פינס. חלק מחברי הלהקה אף הצהירו כי יחזרו לעבוד יחד לאחר שייפתחו קריירות עצמאיות. ואילו מגיש הטלוויזיה צייץ היום (רביעי) בתגובה בחשבון הטוויטר שלו כי "המעריצות של 'וואן דיירקשן' מתנהגות כמו חמומות מוח היסטריות ומקללות ואז הכי נעלבות שמתייחסים אליהן בהתאמה. וכן, הם מתפרקים. סורי. תפנימו".

גם אתמול הגיב פינס לקללות שקיבל ממעריצות הלהקה וצייץ "בת לו היתה לי, שהיתה מעריצה את וואן דיירקשן עד כדי לקלל בעילגות כמו מה שקיבלנו היום בעקבות הדיווח על התפרקותם, הייתי מרגיש שטעיתי בהורות שלי". בתגובה לציוץ זה כתבו לפינס מעריצות הלהקה תגובות קשות. כך למשל כתבה מעריצה אחת "מה ציפית? הוצאת אותנו מוכות נפשית, חולות נפש שחותכות. חשבת שנעבור על זה בשתיקה?". מעריצה נוספת כתבה "הרבה יותר קל לשחק את הקורבן כשאתה אפילו לא יודע את האמת".

גם מעריצות ומעריצי הלהקה בבריטניה הגיבו באופן קיצוני כשקיבלו את ההודעה על התפרקות הלהקה. מעטים מהם אף הגיבו בעמודי מעריצים של "וואן דיירקשן" ברשת וציינו כי יפגעו בעצמם. "אם הדבר הזה אכן קורה, אני הולכת להרוג את עצמי" כתבה אחת המעריצות. גם כשזיאן מאליק, חבר ההרכב שפרש ממנו מוקדם יותר השנה, הודיע על פרישתו נתקבלו תגובות קשות מצד בני ובנות נוער. כך למשל, האשטאג בשם "Cut4Zayn" (לחתוך בשביל זיאן) הפך ויראלי והציף תמונות של נערות שחתכו עצמן במטרה להשאיר את מאליק בלהקה.

תופעות של הערצה קיצונית מסוג זה נצפו לא פעם עם התפרקותן של להקות בנים. בתקשורת הבריטית מציינים את התפרקותה של להקת "טייק ד'את" כציון דרך דומה, בו איימו מספר רב של מעריצות כי יפגעו בעצמן. פרופסור קרייג ג'קסון, ראש המחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בירמינגהם אמר ל"דיילי מייל" כי בני נוער שסובלים ממצוקה שכזו זקוקים יותר מכל לאהבה והפגנת חיבה מצד הוריהם. "תנו להם להרגיש שהתחושה שלהם חשובה לכם" אמר.

"וואן דיירקשן". מעריצות ברחבי העולם מאיימות כי יפגעו בעצמןצילום: אי־אף־פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ