איתי שטרן
איתי שטרן

שני פרקים מתוכנית הטלוויזיה הבריטית "At Last the 1948 Show", הכוללים מערכונים בכיכובם של גיבורי חבורת מונטי פייתון, התגלו ושופצו לאחרונה - 48 שנה לאחר שידורם לראשונה.

התוכנית, ששודרה בין השנים 1967–1968 הקדימה את התוכנית של קבוצת מונטי פייתון וכללה מערכונים בכיכובם של ג'ון קליז, גרהם צ'פמן, מרטי פלדמן וחברים נוספים מהרכב הקאלט. אחד המערכונים המוכרים ששודרו בתוכנית נקרא "חנות הספרים", ובו נכנס לחנות לקוח עקשן (פלדמן) ומציג שורה של דרישות ביזאריות. חשיפה מחודשת וראשונה לפרקים הנעלמים תהיה בפסטיבל "רדיו טיים" שיתקיים בלונדון ב-25 בספטמבר.

חשיבותה של התוכנית היא בכך שחשפה לראשונה את ההומור המקאברי של חבורת מונטי פייתון, הנחשבת עד היום לאבן דרך בעולם ההומור והסאטירה המודרניים. התוכנית כללה מערכונים שונים ונחשף בה גם לראשונה המשפט הקבוע של איימי מק'דנולנד: "ועכשיו משהו אחר לגמרי!", שהפך לאחד הסימנים המוכרים ב"קרקס המעופף של מונטי פייתון". בנוסף לשני הפרקים הללו ייחשף פרק נוסף - אף ממנו אפשר היה להציל את האודיו בלבד.

"אני אסיר תודה למכון הקולנוע הבריטי ובמיוחד לארכיבאי ולהיסטוריון דיק פידי על הגילוי", אמר ג'ון קליז. "התוכנית הזו כללה חומרים שהיו יכולים להשתלב בקלות בכל מערכון של מונטי פייתון".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ