"קשת" מתרחבת לשוק הטלוויזיה האסייתי ופותחת סניף בהונג קונג

מגמת ההתרחבות של "קשת" מגיעה לאחר שהצליחה למכור את "רמזור" ו"מסודרים" לחברת הפקה סינית

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתוך הסדרה "רמזור"
מתוך הסדרה "רמזור"צילום: פיני סילוק

לאחר שפתחה סניפים בבריטניה ואוסטרליה, "קשת אינטרנשיונל", חברת הבת של "קשת" פותחת סניף בהונג קונג, מתוך שאיפה להתרחב ולהפיץ את הפורמטים שברשותה לשוקי המזרח הרחוק. בהודעה שנמסרה על ידי נציגי החברה נכתב כי מי שיעמוד בראש הסניף הוא המפיק גארי פדני, שעבד במשך שנים ארוכות כמפיק בטלוויזיה האמריקאית ובעשור האחרון העביר את פעילותו להונג קונג.

מגמת ההתרחבות של "קשת" מגיעה לאחר שהצליחה למכור את "רמזור" ו"מסודרים" לחברת ההפקה הסינית Huace־Croton. לצד שיווק הפורמטים שלה לשוק הסיני, מבקשים בקשת לרכוש גם פורמטים מקוריים המוצעים בסין ואסיה הפסיפית ולשווקם למדינות אחרות במערב. כך למשל נרכשה תוכנית כשרונות סינית בשם "Not A Star yet" בשנה שעברה, אותה תבקש קשת להפיץ בארצות הברית וביעדים נוספים.

אלון שטרוזמן, מנכ"ל קשת אינטרנשיונל
אלון שטרוזמן, מנכ"ל קשת אינטרנשיונלצילום: רונן אקרמן

אלון שטרוזמן, מנכ"ל קשת אינטרנשיונל, אמר כי "קיימת מיסקונספציה ביחס לחברות בינלאומיות המבקשות בעיקר לייצא את החומרים שלהן לאסיה, אך זה לא המצב במקרה שלנו. אנחנו מבקשים לפתח שיתוף פעולה פורה ודו צדדי אל ומחוץ לאסיה. עם פתיחת המשרד בהונג קונג, בראשו של אדם מנוסה כמו גארי, אנחנו מוכנים להפוך לשחקנים מרכזיים בשוק האסייתי".

מגמת ההתרחבות של "קשת" לשווקים הבינלאומיים מגיעה לאחר שהתבססה בשוק הטלוויזיה האמריקאי.באחרונה, מכרה קשת את זכויות השידור של הדרמה "כפולים" לרשת פוקס הבינלאומית, שתוכל להפיץ אותה ב–127 מדינות, בהן היא מחזיקה בערוץ משלה. כמו כן, רכשה הזכיינית האמריקאית את האפשרות לכתוב גרסה באנגלית לסדרה הישראלית שתעלה השבוע לשידור בישראל.

תשומת הלב שקיבלה "קשת" ברחבי העולם הגיעה בעיקר לאחר הצלחתה של "חטופים" והפיכתה ל"הומלנד" האמריקאית. לאחרונה נודע גם כי "קשת אינטרנשיונל" חתמה על הסכם בלעדיות עם רשת NBC במסגרתו תקבל הזכיינית האמריקאית קדימות לרכישת התסריטים והפיילוטים לסדרות חדשות שהיא מציעה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ