ספייק ג'ונז ינהל את חטיבת התוכן בערוץ הטלוויזיה החדש של "VICE"

הערוץ החדש, שיושק ברבעון הראשון של 2016, הינו צעד ראשון בתהליך ההתרחבות של המגזין לטלוויזיה המסחרית

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתי שטרן
איתי שטרן

הבמאי והמפיק האמריקאי ספייק ג'ונז' יעמוד בראש חטיבת התוכן של ערוץ הטלוויזיה החדש שמשיק מגזין ואתר "VICE", כך מדווח ה"הוליווד ריפורטר". ג'ונז, שביים סרטים שזכו להערכה רבה, כמו "אדפטיישן", יעמוד בראש הצוות היצירתי של הערוץ, שיוקם בשיתוף פעולה עם ענקית המדיה האמריקאית A+E. הערוץ החדש שייקרא "ViceLand" יושק ככל הנראה ברבעון הראשון של 2016, וישווק דרך חברות כבלים ולווין שונות.

המיזם הטלוויזיוני החדש הינו צעד נוסף בפלישת עולם התוכן האינטרנטי אל ערוצי הטלוויזיה, כאשר רק לפני מספר חודשים הודיעו אנשי האתר כי חתמו על הסכם להפקה של סדרת סרטים קבועה בת חצי שעה כל אחד עם חברת הכבלים HBO. "רוב הערוצים מייצרים תחושה שהם מהווים בית לאסופה של תוכניות ותו לא", אמר ג'ונז', "אנחנו מבקשים ליצור ערוץ אחר, שכל דבר בו יגיע עם הצדקה אמיתית ועם זווית מובחנת. המשימה של הערוץ החדש לא שונה מהדרך שבה אנחנו עובדים באתר: גם כאן ננסה להבין את העולם שאנחנו חיים בו תוך שאנחנו מפיקים תוכניות על תופעות שאנחנו סקרנים לגביהן, או מבולבלים לגביהן או כאלו שמצחיקות אותנו".

מגזין VICE שהוקם ב–1994 ומאז התפתח ל–"VICE Media", נחשב כיום לאחד מאתרי התוכן האינטרנטיים המובילים בעולם: הוא ניחן באווירה צעירה ובסיקור אלטרנטיבי של המציאות היומיומית. בשנים האחרונות מפיק האתר סדרות רשת ודיווחים חדשותיים המקודמים גם במהדורות החדשות בטלוויזיה המסחרית. דוגמה בולטת לכך היתה כשכתבי האתר הצליחו להיות הראשונים שהביאו דיווחי שטח מאזורי הפעילות של דאעש. כעת, צפויה העסקה החדשה להוביל את אנשי האתר לקדמת הבמה הטלוויזיונית בדגש על תכנים שיעסקו בסגנון חיים, מוזיקה, ספורט, אוכל וטיולים.

שיין סמית' הבעלים של VICE, שהצהיר לאחרונה כי האתר שבבעלותו שווה לא פחות מ–4 מיליארד דולר ציין כי המעבר של האתר לטלוויזיה הינו צעד ראשון בהליך התרחבות גדול וגלובלי בהרבה שייתפרש בהמשך גם על פני ערוצי טלוויזיה במדינות נוספות בעולם, בדגש על אירופה. בציטוט שהעניק כחלק מההודעה הרשמית על המהלך, ציין כי הערוץ החדש יהווה פלטפורמה עבור סיפורים חדשים שיתווכו דרך סדרות טלוויזיה מסוגים שונים, תוך שהם מאתגרים בדרך הגשת הסיפור של ענפי המדיה המסורתיים.

הבחירה בג'ונז, שכבר הספיק לעבוד עם אנשי האתר בעבר, הינה בחירה מסקרנת מסיבות שונות. הוא נחשב לאחד היוצרים האלטרנטיבים המוערכים ביותר בהוליווד, שהספיק לזכות באוסקר. מנגד, היה לאחד מכותבי הסדרה והסרט "ג'ק־אס" הבוטים והפרועים. לצד אלו, ג'ונז מוכר כקולנוען פיוטי (ורומנטיקן) שעוסק בהיבטים הטכנולוגיים והשפעותיהם על החיים בהיבטים שונים. הדוגמה הבולטת לכך היא סרטו האחרון — "היא" בו ניבא כיצד ייראה העולם הרומנטי כאשר בני אדם ינהלו מערכות יחסים אינטימיות עם מערכות ההפעלה של מחשביהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ