אושרו הפקותיהן של שש סדרות תעודה בערוץ השידור הציבורי החדש

בין התוכניות החדשות: סדרה של דרור מורה על מקרים של רצח עם במדינות שונות בעולם וסדרה של רוני קובן על חנוך לוין

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתי שטרן
איתי שטרן

תאגיד השידור הציבורי החדש אישר את הפקתן של שש תוכניות תעודה שהזמינה רשות השידור, שעתידות להיות משודרות עם עלייתו של הערוץ החדש לאוויר. בין הסדרות המסקרנות שישודרו: "מסדרונות הכוח", סדרה חדשה של דרור מורה ("שומרי הסף") שתכלול שמונה פרקים שיעסקו בהתמודדותן של ממשלות שונות בעולם עם סוגיות של רצח עם; ו"הרמטכ"לים", סדרה בת ארבעה פרקים בבימויו של תור בן מיור שתתמקד בהיסטוריה הישראלית מנקודת מבטם של 20 רמטכ"לי צה"ל.

עוד ברשימת התכנים החדשים, סדרה תיעודית של רוני קובן על אודות חנון לוין מבית "ארצה הפקות"; סדרה שתעסוק בטרור העולמי בהפקתו של גידי אביבי; "הסעודה האחרונה" בהפקתה של יעל שבי תשים במרכזה נשים שמנות ומלאות; "רקמות שקופות" בהפקתה של דנה כהן תחדור לעולם המשטרתי ומעבדות הדנ"א כדי לחשוף פיצוחי תיקים משטרתיים בשיטה זו.

תאגיד השידור הציבורי החדש, שיחליף את רשות השידור, אמור על פי חוק להתחיל את שידוריו כבר במארס 2016, אבל הסיכויים לכך נמוכים מאוד לנוכח לוח הזמנים הדוחק. לפי שעה, טרם מונו סמנכ"לי תוכן לערוץ ומצבת כוח האדם שנחוצה לתפעולו עדיין מעורפלת. כמו כן, עדיין לא ידוע מתי יחל מימונו מאגף התקציבים במשרד האוצר, ושאר התכנים שאמורים למלא את זמן השידור מרגע שיעלה לאוויר.

בנוסף להפקות התעודה, מתקיים משא ומתן בשלבים מתקדמים להפקתן של חמש סדרות דרמה, אבל בשל התנגדות האוצר להעברת תקציבים לפני הקמת התאגיד החדשה הוקפאה הפקתן בפועל. בין סדרות אלה נמנות "מונא" של מירה עווד בבימויו של רני בלייר על אודות צלמת ערבייה המתגוררת בתל אביב עם בן זוגה היהודי; "קרתגו", דרמה תקופתית של רשף וינץ לוי על ימי המנדט הבריטי והמחתרות; "המקהלה", קומדיה מוזיקלית מאת יהונתן אינדורסקי ואורי אלון; והדרמה המשפטית "פמת"א" (פרקליטות מחוז תל אביב) שכתבו נעה בן ארצי ואסתי נמדר. בנוסף לסדרות אלה תוכנן עיבוד טלוויזיוני למחזה הקומי־סאטירי "מייקל".

בימים אלה מסתיימת הפקת העונה השנייה של התוכנית הסאטירית "היהודים באים" אבל עדיין לא ידוע אם תשודר כחלק משידורי רשות השידור או שמנהלי התאגיד החדש יבקשו למשוך אותה אליהם, כדי לחזק את הרפרטואר המצומצם שבו הם מחזיקים כרגע. אנשי תאגיד השידור הציבורי החדש הבהירו ביולי האחרון כי יעברו לפחות 15 חודשים עד לתחילת פעילותו של הערוץ. יש לקוות שעד אז ייחתמו חוזים נוספים לתוכני מקור שימלאו את לוח שידוריו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ