איתי שטרן
איתי שטרן
דולנלד טראמפ (במרכז) ב"סאטרדיי נייט לייב"
טראמפ (במרכז) במונולוג הפתיחה שלו בתוכנית "סאטרדיי נייט לייב"צילום: אי־פי
איתי שטרן
איתי שטרן

לארי דיוויד שלשל לכיסו 5,000 דולר לאחר שכינה את המתמודד לראשות המפלגה הרפובליקאית דונלנד טראמפ גזען בתוכנית האחרונה של "סטרדיי נייט לייב", ששודרה בשבת האחרונה בארצות הברית.

לאחר שדיוויד, שבעצם רק מילא אחר התסריט שנכתב לו, קרא לטראמפ גזען, שאל אותו טראמפ מדוע עשה זאת. דיוויד מצידו, הבהיר כי נאמר לו שיקבל על כך סכום של 5,000 דולר. וטראמפ, בזחיחות האופיינית לו, הגיב ואמר "כאיש עסקים, אני לגמרי יכול להעריך את זה".

ואכן, לפני צילומי התוכנית, הודיעה "Deport Racism" אגודה לזכויות מהגרים בארצות הברית, שתעניק את הסכום הנקוב לכל מי שיעז ויקרא לטראמפ גזען בשידור חי.

ההודעה של הארגון החברתי הגיעה לפני כשבוע, כחלק ממחאה של ארגונים שונים נגד אירוחו של טראמפ בתוכנית. ההתנגדות הקולנית ביותר הגיעה מצד הקהילה ההיספאנית, לאחר שטראמפ אמר על הקהילה שהיא מלאה ב"אנסים" וב"גנבים".

במקביל לפעילות זו, יצאו בשבת האחרונה מאות מפגינים ממגדל טראמפ שבניו יורק לעבר רוקפלר סנטר, שם משודרת התוכנית והפגינו נגד אירוחו של המועמד הרפובליקני בתוכנית.

בתום התוכנית, ניכר היה כי טראמפ הצליח מעל לציפיות, וכהרגלו הצליח לעורר באזז תקשורתי — התוכנית זכתה לרייטינג הגבוה ביותר שלה מזה 4 שנים. עם זאת, רבים ממבקרי הטלוויזיה קבעו כי דווקא המפגש בין טראמפ לדיוויד לא היה החלק החזק ביותר בתוכנית, אלא החיקוי המוצלח שדיוויד עשה למתמודד לראש המפלגה הדמוקרטית ברני סנדרס.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ