איתי שטרן
איתי שטרן

מרתה קאופמן, יוצרת הסדרה "חברים", רכשה את הזכויות על הסדרה הישראלית "שטיסל" בכוונה ליצור לה אדפטציה אמריקאית. לשם כך שכרה קאופמן תסריטאי יהודי־אמריקאי בעל רקע חרדי, שהחל לחקור עבורה את מאפייניה של הקהילה החרדית האמריקאית. קאופמן הכירה את הסדרה בעקבות ביקור של בתה חנה בישראל, אז נחשפה ל"שטיסל" והתלהבה ממנה.

דקלה ברקאי, מפיקת הסדרה בישראל, מסרה ל"הארץ" כי העובדה שקאופמן בחרה להרים את הפרויקט מסמנת כי הוא עתיד לקרום עור וגידים בזמן הקרוב. "ברגע שהיא רכשה את הזכויות, ידענו שאנחנו נמצאים בידיים טובות ויוקרתיות. נכון לעכשיו אני מנועה מלציין את שמו של כותב הסדרה אבל הוא איש מוכר ובעל נסיון בכתיבה לטלוויזיה האמריקאית. כרגע הם עסוקים בעיקר בתחקיר מכיוון שהם הבינו שקיימים הבדלים משמעותיים בין הקהילה החרדית בארצות הברית לזו שחיה בישראל, אבל ברגע שהם יסיימו עם השלב הזה, אני מאמינה שהם יתחילו לצלם פיילוט".

ברשימת הקרדיטים של קאופמן, בת למשפחה יהודית מפרברי פילדלפיה, ניתן למצוא סדרות נוספות מלבד "חברים". בין השאר יצרה את קומדיית המצבים "Dream On", אשר שש עונותיה שודרו ברשת HBO בין השנים 1996-1990. כמו כן יצרה יחד עם דיוויד קריין (שותפה ליצירת "חברים") את "הארון של ורוניקה" בכיכובה של קירסטי אלי, ששודרה בין 2000-1997. קאופמן גם הפיקה סרט תיעודי על גלגוליו של השיר "הבה נגילה", בו רואיינו בין השאר הארי בלפונטה, רגינה ספקטור ואחרים.

עם עלייתה לשידור בישראל ביס לפני כשנתיים, זכתה "שטיסל" לתהודה חיובית ואף קטפה את פרסי האקדמיה לפרס הדרמה הטובה ביותר, השחקן הטוב ביותר (דוב'לה גליקמן), הבמאי הטוב ביותר (אלון זינגמן), תסריט (אורי אלון ויהונתן אינדורסקי) עיצוב התלבושות, איפור, צילום, מוזיקה מקורית, פסקול, ניהול אמנותי ועריכה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ