ההצלחה של "כפולים": יותר ממיליון וחצי צפיות ברשת

סדרת המתח המדוברת, שעלתה לפני כחודש וחצי ב"קשת", גם נמכרה להפצה על ידי החטיבה הבינלאומית של רשת פוקס, שם גם עובדים על אדפטציה אמריקאית, ועל ידי ענקית המדיה הצרפתית קאנאל פלוס

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתוך "כפולים"
איתי שטרן
איתי שטרן

סדרת המתח "כפולים", שעלתה ב"קשת" לפני כחודש וחצי, זוכה להצלחה מרשימה וכובשת הן את טבלת הרייטינג היומית באופן קבוע והן במדדי הצפייה במערכת ה-VOD של מאקו, שם היא זוכה למאות אלפי צופים מדי פרק ולמעלה ממליון וחצי צפיות במצטבר. כך למשל, הפרק הראשון בסדרה הגיע לכדי 325,856 צפיות ב"מאקו" בעוד שהפרק השישי (האחרון ששודר עד כה) הגיע לנתון של 336,928 צפיות. סך הצפיות במאקו לששת הפרקים ששודרו עד כה הגיעו לכדי 1,597,702 .

גם טבלאות הרייטינג האירו פנים ל"כפולים": הסדרה הצליחה להביס את המתחרים מערוץ 10, שהציבו מולה את "בייבי בום". בעוד שבעונות הקודמות בהן שודרה תוכנית הלידות, עמד הרייטינג על כ-18% בממוצע, הרי שהתחרות מול "כפולים" הורידה אותה לאזורי ה-15 אחוז בממוצע, נתון שהעלה חיוך במסדרונות "קשת". גם במנוע החיפוש של גוגל רשמה "כפולים" עניין רב: מדי סופשבוע, אז שודרו הפרקים, עלתה רמת השיח עליה ברשת ולאחר שידורי הפרקים השלישי והרביעי, הגיע מדד השיח של גוגל טרנדס לציון 100. משמעות הדבר היא עירנות ציבורית גדולה לשידורם של הפרקים.

טריילר "כפולים"

אל הנתונים הללו יש להוסיף את נתוני ההורדות של "יס" ו"הוט", המשדרות בתשלום את פרקי הסדרה. על פי הערכות, בשתי החברות נרשמו עשרות אלפי הורדות לפרקים המשודרים - כל אחד מהם תמורת תשלום של חמישה שקלים. כמו כן, מאות אלפי צופים העדיפו את אפשרות הצפייה באתרי סטרימינג חינמיים שהעלו את הפרקים במלואם. מאיסוף כלל הנתונים הללו עולה כי "כפולים" הצליחה להחזיר את הצבע ללחייהן של סדרות הדרמה הישראליות, שכן נתונים של 25 אחוז רייטינג מהווים אינדיקציה בכל הנוגע לכלכליות שידורן של סדרות מסוג זה. מאידך, "המדרשה" של "רשת" הביאה נתונים מרשימים לאורכה של העונה אך בשבוע האחרון נאלצה להסתפק ב-20.5 אחוז רייטינג, ירידה משמעותית ביחס לשני פרקי הפתיחה ששודרו ברצף והביאו 25.6 אחוז.

בימים אלו מתקיימים מגעים מתקדמים בין חברת "טנדר הפקות", שהפיקה את "כפולים", לבין "קשת" – באשר לקיומה של עונה שנייה. על פי ההערכות, הצלחתה של "כפולים" עשויה להקל על קידום החתימה אך בשלב זה טרם הגיעו הצדדים להסכם. ההצעה המקורית שהוגשה שהוגשה ל"קשת" עבור "כפולים" כללה עשרה פרקים אך יוקר ההפקה של הסדרה צמצם אותה בסופו של דבר לכדי שמונה פרקים בלבד. על פי ההערכות, אם וכאשר יינתן אור ירוק לעונה שנייה, היא תכלול יותר פרקים מאשר בעונה הראשונה כאשר האפשרויות נעות בין 10-12 פרקים.

מעבר להצלחתה המסחרית בישראל, רשמה ״כפולים״ הישגים נאים גם מעבר לים. היא נמכרה להפצה בגרסתה המקורית על ידי החטיבה הבינלאומית של רשת ״פוקס״ המחזיקה ערוצי שידור ב-127 מדינות. במקביל עמלים ב״פוקס״ על יצירת אדפטציה אמריקאית לסדרה אך מהלך זה נמצא רק בשלביו הראשוניים. כמו כן, ענקית המדיה הצרפתית קאנאל פלוס רכשה את זכויות השידור לסדרה בגרסתה העברית והיא צפויה לשדרה בחודשים הקרובים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ