איתי שטרן
איתי שטרן

הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו קיבלה כ–200 תלונות נגד התוכנית "הכוכב הבא" של "קשת", בשל שידור השיר של מאור גמליאל בערב שישי האחרון, ולאחר שנבדק גם תוכן השיר הוחלט ברשות לפתוח בהליך של הפרה לכאורה כנגד הזכיינית. בשלב זה נשלח מכתב אזהרה לקשת ויינתנו לה שבעה ימים בכדי להגן על החלטתה. בהמשך תתכנס ועדת הפרות של הרשות שתקבע אם יש מקום לעיצומים כספיים כנגד הזכיינית.

במהלך האודישן, שעורר את זעמם של רבים בקהילה הגאה, ביצע מאור גמליאל שיר מקורי בשם "יוצא מהארון", הנפתח במילים הבאות: "מושיקו, בקטע של בנים, מושיקו, חולה על ישבנים, מושיקו, תמיד במלתחות, מתעלם מהבנות, מוריד את התחתון, מפיל את הסבון, צריך להיות בתיאטרון, נו תצא מהארון, מושיקו". במהלך השבת התעוררה תרעומת רבה בקרב חברי הקהילה וגם האגודה למען הלהט"ב מסרה כי המסרים שעולים מן האודישן הינם פוגעניים ולא משעשעים בעליל.

אסי עזר ומאור גמליאל, מבצע השירצילום: צילום מסך ערוץ 2

אתמול החלו קריאות מצד גורמים בקהילה להחרים את "קשת" בשל שידור התוכנית. היו"רים המשותפים של האגודה אף קראו לחברי הקהילה להציף את הרשות השנייה בתלונות והוסיפו כי הם דורשים פיצוי והתנצלות. אסי עזר, מנחה התוכנית, שביקש שלשום לא להגיב על הדברים, העלה לעמוד הפייסבוק שלו טור מאתר וואלה! שכתב יניב דורנבוש, ובו נטען כי קהילה חזקה יכולה להרשות לעצמה שימוש בהומור עצמי.

אלא שגורמים ברשות השנייה מצאו את התכנים המדוברים פוגעניים בהחלט. "אין מקום על גבי מסך הטלוויזיה לאמירות שמנציחות סטיגמות ודעות קדומות ובמקביל מציבות הורים לילדים הצופים בתוכנית בסיטואציה לא נוחה. הרשות תמשיך לפעול על מנת למנוע פגיעה בכבודם וברגשותיהם של ציבור הצופים", נכתב בהודעה רשמית מטעם הרשות.

דוד רגב, נציב פניות הציבור ברשות השנייה, מסר: "מצפייה ראשונה בשיר מצאתי כי הוא פוגעני, מבזה ומשפיל. באיזון שבין חופש הביטוי שבמסגרתו בוצע השיר לבין הפגיעה בקהל הצופים, אני סבור כי הפגיעה בצופים גדולה הרבה יותר והיה מקום להביא זאת בחשבון טרם השידור".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ