איתי שטרן
איתי שטרן

תאגיד השידור הציבורי הודיע היום (שלישי) על מינויים ראשונים לתפקידים בכירים בארגון. שמעון אלקבץ ישמש כסמנכ"ל חטיבת הרדיו, דינה לניר מונתה לסמנכ"לית חטיבת הטלוויזיה ואלעד טנא יהיה סמנכ"ל חטיבת הדיגיטל.

שמעון אלקבץ. ישמש כסמנכ"ל חטיבת הרדיוצילום: תומר אפלבאום

אלקבץ כיהן בשנה החולפת כעורך הראשי של רשות השידור וטרם פורסם מי ימלא את מקומו ברשות, שאמורה לפעול עד לתחילת שידוריו של התאגיד החדש. בשלב זה לא ברור אם כחלק מהמינוי יהיה אלקבץ אחראי גם על רשת ב', שלפי התכנון תעבור לחטיבת החדשות של התאגיד. ההחלטה תתקבל רק כאשר תוקם הוועדה המסדרת של התאגיד, בתאריך שאינו ידוע נכון לרגע זה.

אלקבץ ניהל בעברו את רדיו "גלי ישראל" ואת רדיו דרום, וכיהן כמנכ"ל קבוצת תחנות הרדיו האזוריות הכוללת את רדיו תל אביב ורדיו דרום. בהמשך ניהל את רדיו ירושלים. בשנה האחרונה ניהל אלקבץ את "קול ישראל" ולפני כשלושה חודשים מונה לעורך הראשי של רשות השידור, במקום יונה ויזנטל שפרש.

אלעד טנא. סמנכ"ל חטיבת הדיגיטלצילום: ישראל ברדוגו

רשות השידור והמתיחה הגדולה של אחד באפריל: בעוד שלושה חודשים אמור תאגיד השידור הציבורי החדש להתחיל את פעולתו אבל הקמתו מזדחלת ובכיריו מעריכים כי לא ישדר באופן מלא לפני 2018. לכתבה המלאה >>>

לתפקיד סמנכ"לית הטלוויזיה מונתה דינה לניר, מי שכיהנה ב–11 השנים האחרונות כראש חטיבת התוכניות של הטלוויזיה החינוכית. לניר זכתה בתקופה אחרונה לשבחים רבים בשל פעילותה תחת מנכ"ל החינוכית, אלדד קובלנץ — שעומד כיום בראש תאגיד השידור הציבורי — בשל ריענון לוח השידורים והפיכתו לאטרקטיבי. עם זאת, מעמדה החדש יביא לה אתגרים משמעותיים בהרבה מאלה שאפיינו את עבודתה עד כה. היא תהיה זו שאמונה על הקמת שלושה גופי שידור — הערוץ הראשון, הטלוויזיה בערבית ושידורי החינוכית. כמו כן, על שולחנה יונחו הצעות רבות להפקות שונות של סדרות וסרטים תיעודיים, מהם תבחר את התכנים שיעלו בסופו של יום לשידור. כפי שפורסם הבוקר ב"הארץ", תוכניות אלו לא צפויות לעלות על המסך עד תחילת שנת 2018.

לתפקיד סמנכ"ל חטיבת הדיגיטל בתאגיד מונה אלעד טנא. בעברו היה שותף טנא להקמה של ynet ובהמשך כיהן כחמש שנים כראש דסק החדשות באתר. ב–2010 ייסד וערך טנא את מגזין "מוצש" בעיתון "מקור ראשון", שימש כסגן עורך "מעריב" ומשנת 2013 הוא מכהן כעורך הראשי של אתר nrg. מ–2014 משמש במקביל גם כסגן העורך הראשי של "מקור ראשון". קובלנץ, מנכ"ל התאגיד, רואה חשיבות רבה בפעילותה של חטיבת הדיגיטל. כדוגמה לכך ניתן להביא את פעילותו כמנכ"ל החינוכית, אז דרש להעלות את תכני השידורים לרשת, עוד בטרם שודרו העונות במלואן. מהלך זה היווה צעד חריג, גם בהשוואה לערוצי שידור בעולם.

בהודעה על המינויים החדשים נעדר שמו של סמנכ"ל חטיבת החדשות — תפקיד שנחשב למשמעותי ביותר בתאגיד החדש. ממידע שהגיע ל"הארץ" עולה כי בין הדמויות הבולטות שהגישו מועמדות לתפקיד ניתן למנות את יורם כהן, מנהל חטיבת החדשות ברשות השידור כיום ואת אורי לוי שכיהן בתפקיד זה בעבר. גם איתי לנדסברג, ראש חטיבת התחום התיעודי ברשות השידור כיום, הוא בין המועמדים לתפקיד. גם שמה של טלי בן עובדיה, מי שכיהנה עד לא מזמן כעורכת מהדורת החדשות של ערוץ 10 בימי שישי, עלה ברשימת המועמדים המרכזיים לתפקיד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ