לאן נעלם הקרדיט של במאי "עובדה"

שמו של במאי התוכנית, גלעד טוקטלי, נעדר מרשימת הקרדיטים של התוכנית שעסקה בפעיל השמאל עזרא נאווי

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתי שטרן
איתי שטרן

ויכוחים רבים ניצתו בעקבות התחקיר שהציגה מערכת "עובדה" בעניין פעיל השמאל עזרא נאווי וארגון תעאיוש. בימין מיהרו לאמץ את מסקנות התחקיר ולמצוא בו הוכחה לכך שבארגוני השמאל יש קיצונים שמסוגלים להסגיר אדם (במקרה זה פלסטיני) תוך סיכון חייו, בעוד שבשמאל טענו כי נאווי אינו מייצג את ארגוני השמאל וכי הכתבה עצמה סבלה מחוסר איזון וקונטקסט חסר. עם זאת, מערכת "עובדה" יצאה להגנת התחקיר עם פרסומו ואילנה דיין אף הצהירה כי היא "לא עובדת בשביל אף אחד. לא עבור ארגוני השמאל ולא ארגוני הימין". אלא שהאתר "שיחה מקומית" חשף עניין אחד שאליו לא התייחסה דיין והוא היעדרות שמו של במאי התוכנית, גלעד טוקטלי, מרשימת הקרדיטים של התוכנית.

טוקטלי, שעובד ב"עובדה" מאז הקמתה, נחשב לכוח המניע מאחורי התוכנית וידוע כעיתונאי ותחקירן רב פעלים. בין הכתבות שביים עם דיין וכתבי התוכנית: פרשת נחום מנבר, וידויו של המרגל מרקוס קלינברג, פרשת ישראייר (שכמעט והביאה להורדת התוכנית בשל לחצים מצד מוזי ורטהיים, מבעלי המניות של "קשת"), המאפיה הישראלית בניו יורק, אל־קעידה באפריקה ועוד. כבמאי התוכנית הוא זוכה לקרדיט קבוע מדי שבוע אך דווקא בתוכנית במסגרתה פורסם התחקיר אודות עזרא נאווי, נעדר שמו.

טוקטלי. לא מתראיין בנושא
טוקטלי. לא מתראיין בנושאצילום: דניאל צ'צ'יק

"אני לא מתראיין בנושא", אמר טוקטלי כשהתבקש להגיב לעניין. גם ב"קשת" העדיפו שלא להגיב בנושא. יש לציין כי מהלך זה מצד "קשת" ומצד טוקטלי מעידים על כך שבמערכת, בניגוד לקו הברור שהוצג כלפי חוץ, עלו מחשבות סותרות באשר להצגת התחקיר.

יש לציין כי ההתלהמות כנגד דיין בעקבות התחקיר הלכה וגברה בימים האחרונים, ואמש אף פורסמה ברחבי הרשת תמונה מעובדת שלה ובה היא נראית כמי שמקבלת מהיטלר זר פרחים. על אף זאת, העבודה על חלקו השני של התחקיר שערך עומרי אוסנהיים בנושא "השתולים" של אנשי ימין בארגוני שמאל, ממשיכה ובימים אלו עובדים אנשי המערכת על העמקתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ