מתמודדת שנייה בעונה ה–14 של הריאליטי "הרווק" שמה קץ לחייה

לקס מקאליסטר, שהודחה כבר בפרק הראשון, נמצאה אתמול ללא רוח חיים בביתה. ג'יה אלמנד, שהשתתפה גם היא באותה עונה והגיעה לחצי הגמר, התאבדה ב–2013

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתי שטרן
איתי שטרן

לקס מקאליסטר, שהשתתפה בעונה ה-14 של תוכנית הריאליטי האמריקאית "הרווק", נמצאה אתמול ללא רוח חיים בביתה לאחר שימוש יתר בתרופות מרשם. היא היתה בת 31. קרוב משפחתה סיפר לאתר הרכילות TMZ כי היא סבלה מהפרעת אישיות דו קוטבית ומדיכאון. מקאליסטר היא המתמודדת השנייה מהעונה ה–14 של "הרווק" ששמה קץ לחייה. בשנת 2013 תלתה את עצמה בבית ג'יה אלמנד שהיתה בת 29. בניגוד למקאליסטר שהודחה כבר בפרק הראשון, אלמנד הגיעה עד חצי הגמר.

גם במקבילה הנשית "הרווקה", שבה מתחרים גברים, נרשמו מקרים טראגיים. כך למשל ג'וליאן האג, אחד המתמודדים, ירה לעצמו בראש בשנת 2010. במכתב שהשאיר הסביר שסבל מדיכאון.

לקס מקאליסטר
לקס מקאליסטרצילום: מתוך עמוד הפייסבוק של Lex McAllilster

תופעת ההתאבדויות בקרב משתתפי תוכניות ריאליטי אינה חדשה. גם בישראל נרשמו כמה מקרים כאלה: יוגב ברזילי, שהשתתף בעונה הראשונה של התוכנית "פרויקט Y", שם קץ לחייו בשנת 2008 כשהוא בן 29. גלעד פרידלנסקי, שהשתתף בתוכנית "שלוש", התאבד במטע האבוקדו שבו עבד. אחיו ציין לאחר מותו כי "האירוע לא קשור לריאליטי".

מומחי תקשורת שנדרשו לסוגיית ההתאבדויות בקרב משתתפי תוכניות ריאליטי הרבו לטעון כי המלהקים נוטים לחפש דמויות בעלות אופי מוקצן, שלא פעם סובלות מהפרעות אישיות שונות. במחקר שערך ד"ר דרו פינסקי בשנת 2006 ופורסם במגזין "Journal of Research in Personality" נמצא כי תוכניות ריאליטי מושכות אליהן אנשים בעלי אישיות נרקיסיסטית חזקה בצורה משמעותית מאשר כלל האוכלוסייה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ