שיטת הניקוד באירוויזיון תשונה כדי להוסיף מתח ודרמה

מארגני האירוויזיון הודיעו כי כבר בתחרות הקרובה, שתתקיים במאי, תהיה הפרדה בין הצבעת השופטים להצבעת הצופים בבית. כמו כן, הזוכים יוכרזו רק לאחר שקלול התוצאות

איתמר זהר
איתמר זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתמר זהר
איתמר זהר

מארגני תחרות האירוויזיון הודיעו בסוף השבוע על שינויים משמעותיים בניקוד שיחלו כבר מהתחרות הקרובה שתתקיים ב–14 במאי בשטוקהולם שבשוודיה. לדברי המארגנים, החל מהשנה תהיה הפרדה בין הצבעת צוות השופטים בכל מדינה לבין הצבעת הצופים בבית.

צוות השופטים המקצועי והקהל בבית יעניקו בנפרד לשירים מנקודה אחת עד 12 נקודות — כך שהניקוד דוז פואה המפורסם יישאר — ואז שתי התוצאות ישוקללו לאחת, כך שבאופן תיאורטי שיר יכול לקבל ממדינה עד 24 נקודות. לפי השיטה החדשה, הסיכוי ששיר יסיים את התחרות ללא נקודות בכלל (Nul points) כמעט לא קיים.

מאנס זלמרלוב

רק לאחר שיועברו התוצאות מכל 43 המדינות המשתתפות, המנחים יכריזו על שמות הזוכים מבעלי הניקוד הנמוך ביותר עד לבעלי הניקוד הגבוה ביותר. כך, מקווים מארגני התחרות, יתוספו מתח ודרמה שעשויים לשנות לחלוטין את זהות הזוכים ולרתק את הצופים למסך הקטן עד הרגע האחרון.

תחרות האירוויזיון הראשונה התקיימה ב–1956 בלוגאנו שבשווייץ. לדברי המארגנים, השינוי הנוכחי בכללי ההצבעה הוא הגדול ביותר שנעשה בתחרות מאז שנת 1975. בשנה שעברה זכה בתחרות מאנס זלמרלוב השוודי עם השיר "Heroes" לאחר שקיבל 365 נקודות.

נדב גדג' ייצג את ישראל באותה תחרות אחרי שהעפיל לגמר עם שירו "גולדן בוי" והגיע למקום התשיעי עם 97 נקודות — זו היתה הפעם הראשונה אחרי חמש שנים שישראל השתתפתה בגמר. נציג ישראל לתחרות השנה ייבחר בתוכנית "הכוכב הבא לאירוויזיון".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ