"שטיסל" מובילה במספר המועמדויות לפרסי האקדמיה לטלוויזיה

העונה השנייה של "שטיסל" זכתה למספר שיא של 14 מועמדויות, לצד "פאודה" עם 13 מועמדויות. המפיקה טמירה ירדני תקבל פרס מפעל חיים בטקס שיתקיים בחודש הבא

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נטע ריסקין (מימין), דובל'ה גליקמן ומיכאל אלוני בעונה השנייה של "שטיסל". שלושתם מועמדים בקטגוריות המשחק השונות
איתי שטרן
איתי שטרן

העונה השנייה של "שטיסל" מובילה עם מספר שיא של 14 מועמדויות, לצד "פאודה" שזכתה ל–13 מועמדויות, לפרסי האקדמיה לטלוויזיה בשנת 2015. שתי סדרות הטלוויזיה של "יס" יתחרו בקטגוריית סדרת הדרמה הטובה ביותר, לצד "בתולות" של "הוט" ו"התסריטאי" של קשת וערוץ 1. גם בקטגוריית הסדרות הקומיות יש ל"יס" שתי מועמדויות עם הסדרות "השוטר הטוב" ו"להרוג את הסבתא", לצד "החדש של עומרי גורדון" (קשת) ו"בנות הזהב" (ערוץ 10). ההכרזה על הזוכים תעשה בתחילת חודש יוני באולם דוהל בשכונת התקווה בתל אביב בנוכחות חברי האקדמיה ואנשי התעשייה.

"שטיסל" מובילה גם בקטגוריות המשחק עם שלושה מועמדים שונים — נטע ריסקין, דובל'ה גליקמן ומיכאל אלוני. ריסקין, מועמדת השנה פעמיים — הן עבור תפקידה ב"שטיסל" והן עבור תפקידה ב"החדש של עומרי גורדון". לצד "שטיסל" בולטת בקטגוריות המשחק גם "להרוג את הסבתא", הקומדיה השחורה שהעניקה מועמדויות למירי אלוני ורמי הויברגר.

בקטגוריה התיעודית, שהופרדה השנה מקטגוריית הדוקו־ריאליטי, מככב ערוץ 8 של "הוט" עם שתי הסדרות המדוברות — "מגש הכסף", והעונה השנייה של "לוד, בין יאוש לתקוה". באופן תקדימי, התוכניות של "יס דוקו" לא הצליחו להשתחל השנה לקטגוריה זו, ואת מקומן מילאו "אבודים" של רשת והסדרה התיעודית "חגיגה לעיניים" של ערוץ 1 על תולדות הקולנוע הישראלי. בקטגוריית הדוקו־ריאליטי יתמודדו השנה "בייבי בום" של ערוץ 10, "גולשי ספות" של "הוט", "המתנחל" של חנוך דאום (רשת) ו"יצאת צדיק עם חיים הכט" (קשת).

בקטגוריית הריאליטי מתמודדות שתי הזכייניות הגדולות — קשת ורשת — ראש בראש עם שתי מועמדות כל אחת, לאחר שערוץ 10 החליט שלא להשתתף בקטגוריה זו. קשת תתמודד עם "מאסטר שף" ו"בית ספר למוזיקה" (עם היעדרות בולטת למדי של "האח הגדול") בעוד שרשת תיוצג על ידי "המירוץ למליון" והעונה השניה של "אקס פקטור".

קטגוריית הסאטירה הטובה ביותר זוכה לעדנה ומתמודדים בה ארבעה גופי שידור שונים: "אנחנו במפה" תייצג את ערוץ הספורט, "ארץ נהדרת" את קשת, "גב האומה" את ערוץ 10 ו"הכל שפיט" את ערוץ 1. בקטגרוריית תוכנית התחקיר הטובה ביותר יתחרו השנה "המקור" של רביב דרוקר מערוץ 10, "עובדה" של אילנה דיין בקשת, "מבט שני" של ערוץ 1 ו"המערכת" של מיקי חיימוביץ' ברשת.

לדברי נציגי האקדמיה, לא פחות מ–250 תוכניות הוגשו השנה לתחרות בקטגוריות השונות, זאת לעומת כ–100 שנרשמו בשנים קודמות. אחוזי ההצבעה של חברי האקדמיה עמדו השנה על כ–41%, עלייה של 10% ביחס לשנה שעברה. גם מספר הקטגוריות עלה השנה והוא עומד על 44.

בכל שנה דמי ההרשמה הנגבים מהמועמדים משמשים גם לקיום הטקס, אך השנה, בעקבות המחלוקת בין המפיקים לאקדמיה בנוגע לסוגה הדוקומנטרית, לא נגבו דמי הרשמה והטקס יתקיים בזכות תרומות והתגייסות של כלל איגודי היוצרים. הטקס, כפי שהיה בשנים האחרונות, לא צפוי להיות משודר בטלוויזיה, אך מפיקיו מציינים כי נעשה מאמץ לשדר השנה את הטקס באחד מאתרי האינטרנט המובילים. עוד נמסר מהאקדמיה כי טמירה ירדני, מפיקת הטלוויזיה שאחראית ליצירתן של תוכניות דוגמת "שמש", "כוכב נולד", "הכוכב הבא" ורבות אחרות, תקבל השנה פרס מפעל חיים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ