רשות השידור תשקיע מיליוני שקלים בהפקת תוכניות פרידה מהערוץ הראשון

לקראת סגירתו של הערוץ הראשון בספטמבר יופקו מחדש תוכניות קאלט כמו "מקבילית המוחות" ו"תשע בריבוע". את התוכניות יפיקו מפיקים חיצוניים לרשות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל פאר (מימין) ויעקב אחימאיר.

רשות השידור תשקיע מליוני שקלים בהפקות של סדרות ותוכניות כמעין מסדר פרידה מהערוץ הראשון, זאת לקראת סגירתו בסוף ספטמבר השנה. בקול קורא של הרשות שפורסם היום (שני) נכתב כי ההפקות יופקו על ידי מפיקים חיצוניים, שיצטרכו להגיש את המוצר תוך כשלושה חודשים, זמן קצר ביותר לפני שידורם. 

במסגרת פסטיבל הפרידה של הערוץ הראשון, שחגג השנה 48 שנות שידור רציף, יופקו כמה תוכניות קאלט בביצוע מחודש דוגמת "מקבילית המוחות", "זה הסוד שלי", "תשע בריבוע" ועוד. כל אחת מהתוכניות תזכה לכחמישה פרקים שיעסקו כולן בהיסטוריה של רשות השידור, תוכניותיה ומגישיה. לצד זאת, יופקו שלושה ספיישלים מוזיקליים בני שעתיים בנושאים שונים: פסטיבל הזמר המזרחי, תחרות האירוויזיון וקדם האירוויזיון והצדעה למשדרי ימי העצמאות והמופעים הגדולים של הערוץ. עלות הפקת ספיישל חד פעמי תעמוד על כ-450 אלף שקלים.

ההחלטה על הוצאת ההפקות לגופים חיצוניים תמוהה במידה בשל העובדה שמרבית החומרים אותם מבקשת הרשות להפיק, מבוססים על חומרי ארכיון המצויים בידה. עם זאת, מעיון בקול קורא עולה כי השימוש בחומרי הארכיון יינתנו למפיקים בעלות שולית עד אפסית.

בין התוכניות הנוספות שצפויות לעלות לשידור יהיו קומדיה המבוססת על חומרי הארכיון של הערוץ (בין חמישה לעשרים פרקים), ספיישל כפול של "חיים שכאלה" לערוץ הראשון, חמש תוכניות אודות תוכניות הסאטירה של הערוץ, עשר תוכניות אוכל שיעסקו בתוכניות האוכל לדורותיהן ומיני סדרה נוספת שתעסוק בתפקידו של השידור הציבורי.

כונס הנכסים הראשי דוד האן מגיע לבניין רשות השידור, אוגוסט 2014צילום: משרד המשפטים

הערוץ הראשון צפוי להחשיך את המסך שלו ב–30 בספטמבר, כחצי שנה לאחר המועד המקורי שנקבע לו על ידי הרגולטור. בעקבות זאת, אנשי רשות השידור נותרו ללא תוכן בחודש השידור האחרון והוחלט על הפצת הקול הקורא. גם שידורי הספורט של ליגת העל, שמילאו את משבצות השידור של הערוץ בהצלחה לא מבוטלת, לא יימשכו בחודשים הקרובים, שכן נאסר על ראשי הרשות לחתום על רכש השידורים הללו, בשל תקופת המעבר בהם היא מצויה.

המנהל הזמני של הערוץ הראשון, אלי בבא, כתב בקול הקורא כי "יש בידינו הזדמנות מעולה מבחינת העיתוי להתאמת התוכן לסיטואציה בצורה מיטבית. העשייה המרובה והמגוונת שנעשתה לאורך השנים תארז ותוצג מחדש לקראת סגירת הערוץ". בהמשך מציין בבא תוכניות שזכו בזמנן להצלחה ויהיו חלק מההפקות החדשות ובהן "חדוה ושלומיק", "משפט קסטנר" וכן תוכניות ילדים כמו "ראש כרוב", ו"סמי וסוסו". "ננצל את התקופה והנסיבות לייצר מסיבת פרידה חגיגית הנמשכת על פני כמעט רבעון שלם. אנו מבקשים את מיטב היוצרים בארץ להפקת מבצע השידורים הנוסטלגי המיוחד הזה", כתב.

מרשות השידור נמסר בתגובה: "מועד הסגירה של רשות השידור נדחה בחצי שנה ובמקביל רוב שידורי הספורט כמו גם תכנים נוספים הסתיימו. על פי חוק מחויב הכונס הרשמי להמשיך את השידור הציבורי עד יום התחילה, ככל הניתן באותו היקף ובאותה איכות שקדמו לכניסה לפירוק. על כן, במסגרת לוח השידורים המתוכנן עד סוף חודש אלול התשע"ו, משובצים גם תכנים המבוצעים על ידי גורמי חוץ, ככל שלרשות אין את היכולת להפקה עצמית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ