אושרת קוטלר מתנצלת: "איני חושבת שציבור המתנחלים לא שפוי"

מנחת "המגזין" בערוץ 10 אמרה כי "מתברר שיש מתנחלים שפויים" בהקשרו של עזרי טובי, ומיהרה לפרסם הבהרה. ביישוב יצהר הזמינו אותה לביקור, ועמית סגל צייץ בתגובה: "התבטאות מכוערת"

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אושרת קוטלר בערוץ 10
אושרת קוטלר, אתמול ב"המגזין"צילום: צילום מסך ערוץ 10

סערה סביב דבריה של אושרת קוטלר, אשר אמרה אמש (שבת) במהדורת החדשות של ערוץ 10 כי פעיל הימין עזרי טובי "יודע לשיר, יודע לערוך, יודע לביים ואין ספק שמדובר במתנחל שפוי. יש גם כאלה מתברר, אפילו ביצהר".

כשעתיים לאחר שידור המהדורה, פרסמה קוטלר התנצלות בעמוד פייסבוק של "המגזין": "בתום הכתבה החלטתי להמשיך ולפרגן לעזרי טובי, שגם שר יפה בעיניי — וציינתי שטוב לדעת שיש מתנחלים 'שפויים' במרכאות, אפילו בהתנחלות כמו יצהר. כוונתי היתה כמובן למתינות שמגלה טובי, ורבים נוספים כמוהו, ואני מצרה על כך שהניסוח הספונטני לא היה מוצלח ולא תאם את כוונתי". בפוסט עוקב הוסיפה: "אני בהחלט לא חושבת שציבור המתנחלים הוא ציבור לא שפוי, נ ק ו ד ה".

"אושרת קוטלר היקרה, שבוע טוב גם לך", נכתב בעמוד הפייסבוק הרשמי של היישוב יצהר, "על פליטות פה אפשר וצריך להתנצל. על התודעה שבה את שבויה שהולידה את פליטת הפה, לא ניתן להתנצל, אותה צריך לשנות. נוכל לקבל את ההתנצלות ככנה, לאחר שתבואי לביקור אישי אצלנו ביצהר ובו תוכלי להכיר אותנו מקרוב. אם תרצי, תוכלי שוב לאבחן את השפיות שלנו". 

ההתבטאות עוררה הדים בחוגי ימין וגם בקרב עמיתיה של קוטלר — וביניהם עמית סגל. "ממתין במתח לראות מי מעובדי וראשי חדשות 10 ייצא מגדרו נגד ההתבטאות המכוערת הזו. או שזה שמור רק לרמי סדן?", כתב הפרשן הפוליטי של חדשות ערוץ 2 בעמוד הפייסבוק שלו. באתר "חדרי חרדים" נכתב כי האמירה של קוטלר מייצגת "מסר שטרם נלמד". יו"ר ש"ס, אריה דרעי, מסר לכתב האתר כי "ההתנצלות המהירה של קוטלר מוכיחה שהצלחנו ליצור שינוי" — והתייחס בכך לזמן הממושך עד שהושגה התנצלות חדשות 10 לדבריו של יו"ר הדירקטוריון, רמי סדן, בראשית החודש. באתר "סרוגים" הדתי־לאומי נכתב: "הגזענות והגועל האמיתיים של ערוץ 10 הם לא מנת חלקו של רמי סדן, אלא של מגישת חדשות השבת אושרת קוטלר, שהיום בסיום כתבה על פעיל ההסברה עזרי טובי תושב יצהר, הוסיפה את ההערה הגועלית".

קוטלר סירבה היום להתראיין או להגיב. לעזרתה נחלץ אלדד יניב, שצייץ כי "קוטלר התנצלה מיד ועוד תתנצל בשידור. רמי סדן ממשיך לשקר. זה כל ההבדל".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ