היום בטלוויזיה |

שבוע 23: אחד הסרטים התיעודיים המרשימים של העת האחרונה

בלי להניח לרגע להיותו יצירה ויזואלית יפהפייה, סרטו של אוהד מילשטיין מלהטט בין חיים למוות, צער עמוק לפסגות אושר, דרמה לאיפוק אלגנטי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אשה בהריון מתוך שבוע 23

בשבוע ה–23 להריון מגלים רחל סטרייף ובן זוגה, הבמאי אוהד מילשטיין, כי אחד משני העוברים, התאומים הזהים הגדלים ברחמה של רחל, מת. למותו של האחד עלולות להיות השלכות איומות לחייו של השני: הוא עלול לסבול מנזק נורא למוחו, למות זמן קצר אחרי שנולד או להיוולד נכה. הרופאים ממליצים להם לבצע הפלה. אבל רחל, בתו של בישוף שגדלה בשווייץ, מתנגדת. בשיחות האינסופיות שהיא מקיימת עם העובר החי ועם אחיו המת היא משוכנעת שהכל יהיה כשורה. האובססיה הישראלית לבקרה, לבדיקות הריון, לעוברים בריאים ללא כל פגם, שמכירה כל מי שילדה תינוק בישראל, מוטחת בפניה. האם עליה להיכנע ללחץ שמופעל עליה מכל כיוון? האם הריון שבו עובר שיתפתח לילד הלוקה בשכלו, מוכרח להסתיים? ומיהו השוגה הגדול, הלוקה מוסרית? — מי שיביא לעולם אדם לא בריא או מי שיימנע מזה?

"שבוע 23", שעליו נכתב אתמול (שלישי) ב"הארץ", הוא אחד הסרטים התיעודיים המרשימים ביותר של העת האחרונה. הוא מלהטט בקשרים שבין חיים למוות, צער עמוק לפסגות אושר, דרמה לאיפוק אלגנטי, ועושה זאת בלי להניח לרגע להיותו יצירת אמנות ויזואלית יפהפייה, שבה מוצגים גם מין ולידה כחלקים נשגבים בחוויה האנושית שאין צורך לעדן או להעלים. וכמו כל יצירה אמנותית חשובה הוא גורם לצופה בה לא רק להתפעל ולא רק להיכרך אחרי הסיפור והדמויות, אלא גם להפנות שאלות לעצמו, לחברה שבה הוא והיא חיים ולנורמות שמשגשגות בה.

"שבוע 23". יס דוקו, 22:00

הפנייה ימינה

הימין הישראלי, שהלך והתפצל והשתנה בעשרות השנים שחלפו מאז המהפך של 1977, עומד במרכזו של משדר "מבט שני" הערב. בעיקר עומדת השאלה מהו אותו ימין. האם זהו הימין הדמוקרטי והסובלני שמייצג הנשיא ריבלין, זה של קיצוני תג מחיר, או הימין בנוסח השרה מירי רגב? מאחר שהליכוד מיאן לפרסם מצע סדור, אז מהי האידאולוגיה של הימין ומהן עמדותיו באשר לפתרון מדיני, דת ומדינה, יוקר המחייה וסוגיות חברתיות? המשדר, שבו ראיונות וכתבות, ינסה לאחד את כל אלו לכדי תמונה סדורה.

"מבט שני: שתי גדות או שתי מדינות – מהו הימין הישראלי?", ערוץ 1, 21:00

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ