אחיו של פבלו אסקובר דורש מנטפליקס לצפות בפרקים של "נרקוס" לפני שידורם

הסדרה מציגה את סיפורו של ברון הסמים פבלו אסקובר, ואת הפיכתו לאחד מסוחרי הסמים האכזריים, העשירים והשאפתניים ששלטו בשוק הקוקאין העולמי. האח, רוברטו אסקובר, שימש כרואה החשבון של קרטל הסמים

חן חדד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נרקוס
חן חדד

"נרקוס" מבית נטפליקס, נהפכה לאחת הסדרות המדוברות של הקיץ שעבר, לאחר שהציגה באופן סוחף את סיפורו של ברון הסמים פבלו אסקובר, ואת הפיכתו לאחד מסוחרי הסמים האכזריים, העשירים והשאפתניים ששלטו בשוק הקוקאין העולמי. באמצעות שני קווי עלילה המתנהלים בספרדית ובאנגלית, הסדרה הציגה את נקודת מבטו של אסקובר האכזרי והאלים (ואגנר מורה), שרואה בעצמו רובין־הוד מודרני והמנהיג הבא של קולומביה. צידו הנוסף של הסיפור, סופר דרך עיניו של סטיב מרפי (בויד הולדברוק), סוכן ברשות האמריקאית למלחמה בסמים, שמנהל מצוד אחר אסקובר וראשי רשת הסמים קרטל מדין.

כעת, כחודשיים לפני חזרתה של הדרמה לעונה שנייה ומצופה (שתעלה בנטפליקס ב-2 בספטמבר), אחיו של אסקובר, רוברטו, דורש מנטפליקס לאפשר לו לצפות בפרקי העונה החדשה לפני שידורה והפצתה, ולבחון את האופן שבו מוצגים אסקובר המנוח ובני משפחתו.

רוברטו אסקובר שימש כרואה החשבון של קרטל מדין, שעל פי הסיפורים, הוציא סכום שעמד על 2,500 דולרים בחודש רק על הגומיות שנכרכו סביב מיליארדי הדולרים שהרוויח. בכתבה שהתפרסמה במגזין "Vice" ב-2014, ששמה "אחיו של פבלו אסקובר הוא בן אדם די מוזר", טען רוברטו שהתעסק רק בראיית החשבון והתרחק מהרציחות, ההפצצות ושיטות העינויים שבהן נקט הקרטל שניהל אחיו. "הבעתי ביקורת כלפי אחי פעמים רבות ואמרתי לו שאני מתנגד לאלימות שגרם", אמר בראיון למגזין.

הסדרה מציגה אותי, את חיי, את משפחתי ואת אחי", כתב בהצהרה ששוחררה אמש (שלישי) על ידי חברת אסקובר בע"מ. "אני חושב שאין אף אחד אחר בעולם, שנמצא עדיין בחיים ויכול לקבוע את מידת האמינות של החומרים, מלבדי".

זו בסך הכל "בקשה ידידותית", הסביר למגזין "וריאיטי" על הדרישה הרשמית שהציג בפני נטפליקס. רוברטו, שרשום משפטית כיורש נכסיו ועסקיו של פבלו אקסובר, הקים ב-2014 את החברה על שם משפחתו. מנכ"ל החברה, אולוף ק. גוסטפסון, סיפר למגזין "וריאטי" שנסיונותיו לזכות בתגובה מנטפליקס עלו בתוהו. גם עורכי המגזין ציינו שניסו ליצור קשר עם נטפליקס כדי לזכות בתגובה לכתבה, אך החברה בחרה שלא להגיב לבקשתם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ