עובדי רשות השידור וחברי כנסת הפגינו להשארת תאגיד השידור הציבורי בירושלים

כ-200 עובדי רשות השידור מחו על ההחלטה להעתיק את פעילותו העתידית של התאגיד למודיעין. ח"כ אילן גילאון: "ההתייחסות לעובדים מבטאת את הבוז שרוחשת המדינה כלפי אזרחיה"

איתי שטרן
איתי שטרן
איתי שטרן
איתי שטרן

יממה לפני הדיון בבג"צ, הפגינו כ–200 עובדי רשות השידור מול קריית הממשלה בירושלים נגד ההחלטה להעתיק את פעילותו העתידית של תאגיד השידור הציבורי מהבירה. בהפגנה, שבה נכחו גם חברי הכנסת אילן גילאון (מרצ), אראל מרגלית (המחנה הציוני) ורועי פולקמן (כולנו), מחו העובדים נגד כוונת התאגיד לשדר ממודיעין, זאת לאחר שנכסי הציבור והנדל"ן של רשות השידור נמכרו זה מכבר. בין המפגינים נכח גם סגן ראש עיריית ירושלים, עופר ברקוביץ', המכהן כראש תנועת "התעוררות", המבקשת לשמור על אופיה החילוני של העיר.

לדברי גורמים בכירים ברשות השידור, המחאה הנוכחית מבקשת למנוע את עריקת השידור הציבורי מעיר הבירה ממספר סיבות. "מעבר של התאגיד למודיעין ייצר תקדים עבור ערוצים אחרים, דוגמת ערוץ 10, שמשדר כעת בירושלים ויבקש לחזור לשדר מן המרכז", אומר בכיר ברשות, "בסופו של יום, השדה התקשורתי היחיד שיוותר בעיר יפעל בכלל מנווה אילן. זה משמעותי מאוד עבור הירושלמים, שייאלצו לעבור למקום אחר. כך נפסיד עוד כוח של מעמד בינוני ויצרני לטובת ערים אחרות".

עובדי רשות השידור מפגינים נגד העתקת משרדי התאגיד החדש למודיעין

חבר הכנסת גילאון הגיע להפגנה כדי לתמוך בעובדי רשות השידור, שהעלו באחרונה טענות על התעמרות בהם מצד אנשי תאגיד השידור הציבורי כחלק ממהלך גיוסי העובדים. "אני יודע שכאשר דברים מתקלקלים מנסים לתקן אותם לפני שזורקים אותם", אמר, "יש כאן אורגיה פופוליסטית — עלות פירוק רשות השידור, עבור המתווכים שלה ועבור הכונסים שלה, גבוהה יותר מאשר להשאיר אותה על כנה עוד 20 שנה במצב הנוכחי. רשות השידור היא משל למדינה כולה. ההתייחסות לעובדיה מבטאת את הבוז שרוחשת המדינה כלפי אזרחיה".

ברקוביץ', שחתום על הגשת הבג"צ שיידון מחר (חמישי), כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "זה לא מאבק רק של עובדי רשות השידור. זה מאבק על ירושלים, על העתיד שלה, על חוסנה הכלכלי של העיר. אנחנו מקווים שבית המשפט הגבוה לצדק יעשה צדק. לא יעלה על הדעת שממשלת ישראל תעבור על חוק יסוד ירושלים בירת ישראל, ותוציא את הסמלים והעוגנים החשובים ביותר מהעיר. אם בית המשפט לא יעשה צדק נחריף את הפעולות ונייצר שביתות, עד שהממשלה תתעשת".

ראוי לציין כי תאגיד השידור הציבורי אינו מתכנן להעביר את שידוריו באופן קבוע למודיעין, אלא כפתרון זמני עד שימצא מבנה רלוונטי שיוכל לשמש את צרכיו. חיפושים ממושכים אחר אתר כזה בירושלים העלו חרס, זאת לאור הצורך במבנה גדול ממדים שיוכל לשמש את מערך הטלוויזיה והרדיו של התאגיד. כמו כן, עלויות האחזקה של מבנה כזה בבירה יקרות באופן משמעותי ביחס לעלויות המקבילות במודיעין. עם זאת, פולקמן וחבריו טוענים בתוקף כי לאחר המעבר למודיעין ותחילת פעילותו השוטפת תקטן הסבירות שהתאגיד יחזור לשדר בירושלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ